„Wściekłe kobiety” w Acud Theater Berlin 18.06.24

Zornige Frauen von Maja Stasko Kopie

Wtorek, 18 czerwca 2024 r., godz. 20:00
Ostatni spektakl przed wakacyjną przerwą.

„Wściekłe kobiety” autorstwa Mai Staśko
Tłumaczenie na język niemiecki: Andreas Visser

Trzy aktorki opowiadają historię "laski" z bloku z wielkiej płyty, starej, brzydkiej lub ciężarnej kobiety w autobusie, studentki, której nie stać na pokój. Kobiety ze sobą, przeciwko sobie, między sobą, o sobie; food trucki i emancypacja. Barbie robi karierę, a kobiety sprzątają - matki, córki, przyjaciółki, grzeczne, pracowite, smutne, pyskate, zabawne i molestowane. W serii scenek polska pisarka i działaczka na rzecz praw kobiet Maja Staśko portretuje kobiety, z którymi spotykamy się na co dzień, albo i nie, albo spotykamy się w nich same. Spektakl na trzy aktorki z żywiołową figlarnością - wzruszający, zabawny i prowokujący.

Występują: Beo Yalçin, Celina Muza i Kati Thiemer
Reżyseria: Andreas Visser
Kostiumy: Anna Molga

Miejsce: Teatr Acud, Veteranenstraße 21, 10119 Berlin

Bilety: 15,00 / 10,00 EUR, https://www.acud-theater.de/
Rezerwacja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Maja Staśko - polska pisarka, krytyczka literacka, dziennikarka, działaczka feministyczna i społeczna. Publikowała w Krytyce Politycznej, Ha!art, Wakacie, Codzienniku Feministycznym i Gazecie Wyborczej. W 2019 r. została nominowana do nagrody medialnej Amnesty International Polska „Pióro Nadziei” za swoją pracę dziennikarską. Jest w trakcie studiów doktoranckich na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu w Instytucie Filologii Polskiej. Autorka wydała książkę „Gwałt to przecież komplement - Czym jest kultura gwałtu” oraz sztuki teatralne „Wściekłe kobiety” i „Amazon Burns”.

Więcej informacji na stronie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy!

POLin e.V.

www.pol-in.eu

www.facebook.com/polin.ev

https://www.instagram.com/polin_verein/

Przetłumaczono z DeepL.com (wersja darmowa)

Zdjęcia © Gabriella Falana