Weź udział w tworzeniu "Domu Polsko-Niemieckiego"!

Młodzieżowe Pomysły dla Domu Polsko-Niemieckiego

240130 DeutschesPolen Institut CallWebseitepol

Celem projektu jest włączenie perspektywy młodych ludzi w proces projektowania przyszłego "Domu Polsko-Niemieckiego". ”Dom Polsko-Niemiecki” (DPN) - wcześniej znany jako "Miejsce Pamięci i Spotkań z Polską" - ma na celu zachowanie pamięci o nazistowskiej okupacji Polski w czasach narodowego socjalizmu oraz przekazanie wiedzy o wyjątkowej historii łączącej Polskę i Niemcy. Poprzez spotkania i działania edukacyjne dom ma przełamywać uprzedzenia i wspierać wzajemne zrozumienie.

W ramach "Młodzieżowej Kuźni Pomysłów dla Domu Polsko-Niemieckiego" młodzież z Polski i Niemiec opracowała w zeszłym roku jedenaście pomysłów na oferty edukacyjne w DPN. Gra miejska w poszukiwaniu "polskich" śladów w Berlinie, krótkie filmy na temat Lublina i jego historii czy podcast o Jadwidze Ankiewicz, ocalałej z obozu koncentracyjnego na Majdanku - to tylko niektóre z zaproponowanych do tej pory projektów. W tym roku chcemy, czerpiąc z tego wachlarza pomysłów, opracować, przetestować i zaprezentować publiczności pod koniec roku cztery oferty edukacyjne.

Czekamy na Wasze zgłoszenia do 18 lutego 2024!

Więcej informacji na stronach: https://www.deutsches-polen-institut.de/anmeldeformulare/bewerbungsformular-jugend-ideen-fuer-das-deutsch-polnische-haus/https://www.deutsches-polen-institut.de/assets/downloads/Polen-Ort/Aufruf-zum-Mitmachen.pdf

Deutsches Polen-Institut

Residenzschloss 1
64283 Darmstadt
Deutschland

Emilie Mansfeld M.E.S., Dipl. oec.    
Pracownik naukowy / Koordynatorka  projektu "Dom Polsko-Niemiecki"
Tel.: 06151-4202-27
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

mgr Anna Jankowska
Pracownik naukowy "Dom Polsko-Niemiecki"

Tel.: 06151-4202-28
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.