W grupie raźniej? Czego uczą się dzieci w grupie polskojęzycznej? 12.10.23

Drodzy Rodzice dzieci dwu- wielojęzycznych,

polecam serdecznie spotkanie z dwujęzycznością 12.10.2023 o godz. 19:00 stacjonarnie w Stowarzyszeniu Oświata w Berlinie lub online na Zoomie!

Tym razem porozmawiamy o tym, jaką moc mają dodatkowe zajęcia z języka polskiego, ale oczywiście postaram się też odpowiedzieć na Wasze pytania!

Spotkanie odbywa się w języku polskim. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja zarówno na udział stacjonarny, jak i online. Ze względów organizacyjnych ilość miejsc w Oświacie jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń.
REJESTRACJA: 
https://docs.google.com/forms/d/1vaR8C1wlqImGL9t6RQzYjFJ0HiWFMmpgVfFz-rnPtuE/edit?fbclid=IwAR1FjKkIV6YIijbmt1usViXV3VBQZX40QHkS4tR437cynWqLCq1I3GSmjik#responses

Facebook: https://fb.me/e/4LO9h12Og

Spotkanie odbywa się w ramach mojej funkcji w Geschäftsstelle der Polonia - Biuro Polonii.

Zastanawiacie się, czy warto posyłać dzieci na zajęcia grupowe z języka polskiego? Dopadają Was wątpliwości, czy inwestować czas i energię swoją i dziecka? Sądzicie, że sami w tym czasie lepiej zapewnicie dziecku wystarczającą ilość impulsów językowych? Zauważacie oszczędność czasu, a jednocześnie macie wrażenie, jakby czas się zatrzymał? Widzicie, że rozwój językowy dziecka w języku polskim stanął w miejscu? Język niemiecki coraz bardziej dominuje? Jeśli zmagacie się z tymi wszystkimi wątpliwościami i chcielibyście przekonać się, co tak naprawdę może dać Waszemu dziecku interakcja w polskojęzycznej grupie rówieśniczej, to spotkanie jest dla Was!
Jeśli zwykle jesteście po tej drugiej stronie – prowadzicie zajęcia w języku polskim w jednej z organizacji polonijnych, ale czasem macie czarne myśli, czy to wszystko ma sens – bądźcie z nami!
Porozmawiamy o tym, jakie korzyści dla rozwoju poznawczego, językowego i emocjonalnego czerpią dzieci z udziału w zajęciach z językiem polskim w organizacjach polonijnych!
Będzie to czas transferu wiedzy podczas wykładu wprowadzającego dr Anny Mróz, referentki Biura Polonii ds. języka polskiego, wymiany doświadczeń i wzajemnej inspiracji!
Termin: 12.10.2023, godz. 19.00
Sposób dołączenia na spotkanie:
- osobiście: Polskie Towarzystwo Szkolne „Oświata”, Lichtenrader Str. 42, Berlin
- online na platformie Zoom.
Spotkanie odbywa się w języku polskim. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja zarówno na udział stacjonarny, jak i online. Ze względów organizacyjnych ilość miejsc w Oświacie jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń.

Cieszymy się na spotkanie i rozmowy z Wami, niezależnie od zakątka w Niemczech, w którym mieszkacie.
Bądźcie nami dla dzieci języka polskiego!

dr Anna Mróz