„Uznanie dyplomów i rynek pracy w Niemczech. Szanse i możliwości” - zaproszenie na spotkanie online 30.08.2023

Szanowni Państwo,

jednym z tematów, który był podniesiony podczas pierwszego spotkania Biura Polonii w Berlinie dotyczacego budowania wspólnoty był temat rynku pracy i uznawania dyplomów.

Wychodząc naprzeciw tym głosom chcielibyśmy serdecznie Państwa zaprosić na spotkanie: „Uznanie dyplomów i rynek pracy w Niemczech. Szanse i możliwości”.

Zdajemy sobie sprawę, że do drzwi wielu organizacji i stowarzyszeń polskich w Niemczech - również i do Państwa - pukają osoby szukające wsparcia w zakresie zmiany swojej sytuacji zawodowej. Nie zawsze i nie każdy jest w stanie je pokierować tam, gdzie uzyskają rzetelne informacje i realną pomoc. Pojawiają się nowe projekty, zmieniają przepisy.

Dlatego zaprosiliśmy do współtworzenia naszego spotkania osoby, które na co dzień specjalizują się w tych tematach. Już wiemy, że to spotkanie to ogrom wiedzy, która pozwoli lepiej i mądrzej wspierać innych w drodze do ich zawodowej realizacji.

W trakcie spotkania dowiemy się m.in.:

- jak wygląda sytuacja zawodowa Polaków mieszkających w Niemczech?

- czy niemieckie firmy doceniają potencjał polskich pracowników? - jakie mamy szanse, by pracować w Niemczech w wyuczonych w Polsce zawodach?

- od czego trzeba zacząć uznanie dyplomów i świadectw i kto może w tym pomóc?

- czy niemieckie instytucje naprawdę są wsparciem w drodze do rozwoju zawodowego polskich migrantek i migrantów?

- jakie są możliwości dostępu do kursów językowych dla Polaków?

- jakie projekty i doradztwa coachingowe/mentoringowe pozwalają odnaleźć się Polkom i Polakom na rynku pracy i kto za to płaci?

- czy założenie własnej działalności gospodarczej to szansa na pracę zgodną z kwalifikacjami, których niemiecki pracodawca nie chce dostrzec?

- co zmieniają w sytuacji zawodowej Polaków w Niemczech najnowsze przepisy, czyli „das Fachkräfteeinwanderungsgesetz”?

Zapraszamy do rejestracji na to niepowtarzalne wydarzenie.

Link: https://forms.gle/D2vuHA9BoJKzsS8HA

Termin: 30.08.2023 o godz. 19.00

Sposób dołączenia na spotkanie osobiście w SprachCafé Polnisch Schulzestraße 1, 13187 Berlin lub on-line.

Konieczna jest wcześniejsza rejestracja zarówno na udział stacjonarny, jak i online. Ze względów organizacyjnych ilość miejsc w SprachCafé jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń.

Jesteśmy przekonani, że nasze ekspertki wyjaśnią wiele kwestii, ale też Państwo podzielą się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami.

Cieszymy się na spotkanie i rozmowy z Wami niezależnie od zakątka w Niemczech, w którym mieszkacie.

Do zobaczenia!

Dr Adrianna Tomczak

Biuro Polonii w Berlinie

Bundesallee 216-218

10719 Berlin

tel: 030/1868114183

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://www.facebook.com/poloniadeutschland