Tuwim dla dużych i małych - koncert 3.05.24 Lipsk

Tuwim Plakat Lipsk 3.05 pages to jpg 0001 

Stowarzyszenie Verein für Interkulturelle Begegnungen e. V. zaprasza na dwa koncerty pt. „TUWIM DLA DUŻYCH I MAŁYCH”  z okazji 130 rocznicy urodzin poety.

Julian Tuwim (1894–1953) to klasyk XX wieku – ten, którego teksty ciągle jeszcze są często drukowane, czytane, cytowane i śpiewane.

Nasz program muzyczno-literacki przeznaczony jest dla odbiorców w każdym wieku i w zabawny sposób przedstawi życie i twórczość poety. Oprócz popularnych wierszy dla dzieci usłyszymy pieśni, które do jego tekstów napisali wybitni kompozytorzy m.in. Witold Lutosławski i Szymon Laks. Ponadto wykonane zostaną słynne utwory kabaretowe Tuwima, takie jak „Miłość ci wszystko wybaczy”, "Pierwszy znak” czy „Pijackie tango” oraz piosenki późniejszych twórców: „Grande Valse Brillante” z repertuaru Ewy Demarczyk, “Berlin 1913” L. Długosza czy “Wspomnienie” Cz. Niemena.

Malgorzata & Marek Picz – śpiew

Uwe Neumann - prowadzenie koncertu

Dariusz Cetner - fortepian

Dariusz Błaszkiewicz - skrzypce

Janusz Lewandowski - kontrabas

Edward Piniuta - perkusja

Koncert w dniu 03.05.24 odbędzie się o godz. 19:00 w Instytucie Polskim w Lipsku i  jest finansowany ze środków polonijnych MSZ za pośrednictwem Ambasady RP w Berlinie.

Koncert w dniu 25.05.24 odbędzie się o godz. 19:00 w berlińskiej Katharina-Heinroth- Grundschule i  jest wsparty przez Niemieckie Ministerstwo Kultury i Mediów oraz Instytut Polski w Berlinie.

WSTĘP WOLNY, zgłoszenia mailem:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy!

Małgorzata Picz
 
Verein für Interkulturelle Begegnungen e.V.