Teatr Studio am Salzufer na nowej scenie

"TEATR STUDIO am SALZUFER - TADEUSZ ROZEWICZ BÜHNE" niemiecko-polska scena w Berlinie - założona 28 lutego 2004 roku w roku przystąpienia Polski do UE pod patronatem Burmistrza Berlina Klausa Wowereita i Szkoły Teatralnej Transform.

W niedzielę 02.07.2023 o godz. 19.00 będziemy świętować nasze pożegnanie z dotychczasową lokalizacją, z dotychczasową sceną przy Salzufer 13/14. Pożegnamy naszą ukochaną scenę, którą mozolnie budowaliśmy przez wiele lat - na której staliśmy, graliśmy, działaliśmy, żyliśmy przez 21 lat - kolażem warsztatowym pod tytułem "Laufend". Kolaż jest swoistym przekrojem pracy semestralnej wszystkich klas (I-VI) w zakresie aktorstwa, mówienia, ruchu scenicznego, piosenki.

W lipcu przenosimy się po sąsiedzku, do piwnicy pobliskiego domu, niejako do berlińskiego Undergoundu.

Obie instytucje: Teatr Studio am Salzufer - Scena im. Tadeusza Różewicza i Szkoła Teatralna Transform zostały założone 15.01.2002 (Szkoła Dramatu Transform) i 28.02.2004 Teatr Studio am Salzufer przez prof. Janinę Szarek, polską aktorkę i reżyserkę oraz przez prof. dr Olava Münzberga, niedawno zmarłego niemieckiego pisarza i kulturoznawcę. 

W ciągu 19 lat istnienia teatr wypracował własny styl i wystawił ponad 50 premier, w tym wiele znaczących produkcji. W ciągu 21 lat istnienia Szkoła Teatralna Transform  wyszkoliła wielu utalentowanych aktorów dla niemieckiego teatru i filmu. Niektórzy z nich stali się bardzo znani i zdobyli ważne nagrody. Również prof. Janina Szarek została w ostatnich latach uhonorowana ważnymi nagrodami.

Niemiecka i polska prasa podkreśla potrzebę istnienia takiego teatru w dzisiejszym Berlinie i Niemczech, jego odmienność, wysoki poziom artystyczny oraz skupienie na człowieku ("Im Mittelpunkt steht der Mensch" - Theater der Zeit, kwiecień 2005). Zespół teatru jest międzynarodowy i młody, ale głównie niemiecko-polski i składa się ze studentów Szkoły Teatralnej Transform. Można powiedzieć, że idea tego teatru zrodziła się z niewiarygodnie inspirującej polsko-niemieckiej symbiozy i to głównie z udziałem młodych ludzi.

Od początku istnienia scenę idealnie wspiera Tadeusz Rózewicz, wielki polski dramaturg i pisarz. Od 25.04. 2014 zmieniliśmy nazwę na "Teatr Studio am Salzufer - Tadeusz Rózewicz Bühne". Bardzo prosimy o ewentualne potwierdzenie przybycia do dnia 30.06.2023 r. na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numer telefonu komórkowego:  0177 675 6395.

TEATR STUDIO na Salzufer TADEUSZ ROZEWICZ Bühne Berlin

Prof. dr Janina Szarek, zespół wykładowców i studentów Transform Schauspielschule.

Charlottenburg, Salzufer 13/ 14, im Hof Aufgang H, 1. OG

10587 Berlin

ÖVM: 1. U1. U--Bhf. Ernst Reuter Platz, dann zu Fuß Marchstraße 300m,

Überqueren der Marchbrücke, nach links 70 m rechts; 2. B2. Bus 245 vom Zoologischen Garten –– 4 Stationen bis Marchbrücke und dann wie oben

www.teatrstudio.de oder www.transform-schauspielschule.de