SprachCafé im Ohr


Projekt "SprachCafé im Ohr" dla wielojęzycznych rodzin, wychowawców i nauczycieli rozpoczyna się od konsultacji telefonicznych.

Pierwsze z nich odbędą się już 26 kwietnia 2023 roku w godzinach 10-12:

języki: niemiecki, angielski, hiszpański, kataloński, francuski, włoski, portugalski, perski, wietnamski.

Kolejne odbędą się 28 kwietnia 2023 r. w godz. 10.00-12.00: języki: arabski, polski, rosyjski, ukraiński, niemiecki.

Nasz numer telefonu: +49 30 340623470

Posługujemy się 14 językami. Nie bójcie się więc do nas dzwonić. Cieszymy się, że możemy być dla Ciebie!

Konsultacje telefoniczne prowadzone są przez wyszkolonych ekspertów w zakresie wielojęzyczności - zarówno w językach ojczystych, jak i w języku niemieckim. Ich kompetencje i empatia ułatwiają efektywną komunikację na temat zasadniczego problemu i wspólne znalezienie możliwych rozwiązań.

Wartość dodana wielojęzycznej i międzykulturowej edukacji dzieci, jak również dobro rodzin w szerokim kontekście są bardzo bliskie sercu całego naszego zespołu projektowego.

Poprzez ten projekt chcemy również dotrzeć i uwrażliwić wszystkich tych, dla których wielojęzyczność naszego miasta i jej wartość nie były dotychczas dostępne.

Oprócz konsultacji telefonicznych proponujemy również spotkania na żywo w formie bezpłatnych kawiarenek rodzinnych w wybrane niedzielne popołudnia.

Języki - w kolejności alfabetycznej:

- arabski

- dari

- niemiecki - angielski

- kataloński - angielski

- francuski - włoski - kataloński - perski

- polski - portugalski

- portugalski - hiszpański

- ukraiński - wietnamski

- wietnamski - rosyjski

ZESPÓŁ: Agata Koch, Natalia Prüfer, dr Lilian Vázquez Sandoval, Zofia Drabek

KONTAKT:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Projekt dofinansowano ze środków Senackiego Departamentu Integracji, Pracy i Spraw Społecznych w ramach Programu Partycypacja i Integracja.