Rock & Chanson Festiwal „Kolonia-Wrocław-Paryż” Konkurs „Młode Talenty “

W tym roku odbędzie się jubileuszowy 30. Rock&Chanson Festiwal „Kolonia-Wrocław-Paryż”. 25 i 26 listopada na scenie sali ratuszowe w Köln-Porz, polsko-niemieckie Towarzystwo Kulturalne „Polonica” e.V. zaprezentuje mieszankę młodych oraz znanych i lubianych artystów.

Festiwal zainauguruje tradycyjnie melodia „Polskie Drogi”. Po tym sentymentalno-wzruszającym utworze, rozpocznie się konkurs „Młodych Talentów”. Tym razem „Polonica” nie tylko zaskoczy słuchaczy wysokim poziomem początkujących wykonawców z Polski, Niemiec i Francji, ale także po raz pierwszy w historii festiwalu w konkursie wystąpi dwoje uczestników z Ukrainy.

Piątkową gwiazdą wieczoru będzie Hanna Banaszak – piosenkarka, kompozytorka, poetka. Znana z takich przebojów jak „Samba przed rozstaniem” czy „Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia”.

W sobotnim koncercie galowym zaśpiewa jeden z najlepszych niemieckich chansonistów – Tim Fischer. Dodatkowym urozmaiceniem wieczoru będzie niewątpliwie występ francuskiego duetu „Petit Musique”.  

Gwiazdą koncertu będzie jeden z najbarwniejszych wokalistów polskiej sceny muzycznej – Michał Szpak.

Tegoroczny jubileuszowy festiwal pod patronatem Nadburmistrz Kolonii, Konsula Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Kolonii oraz Konsula Generalnego Francji w Düsseldorfie, będzie należeć do wyjątkowych, ponieważ „Polonica” obchodzi podwójny jubileusz: 30. edycję Rock&Chanson Festiwalu oraz swoje 35 urodziny.

Warto dodać, że festiwal jest wyjątkowym wydarzeniem w całych Niemczech, gdzie młodzi (w ramach konkursu "Młode Talenty") i doświadczeni artyści z Polski, Niemiec i Francji występują na jednej scenie w duchu Trójkąta Weimarskiego.

Bilety na ten niezwykły festiwal do nabycia już od 30 EUR na stronie internetowej www.polonicaev.de

Serdecznie zapraszamy

Polonica e.V.