Razem we wspólnej Europie – razem w Berlinie - 26.05.2024 Ratusz Reinickendorf

Razem we wspólnej Europie – razem w Berlinie - razem w Reinickendorfie - 26.05.2024 Ratusz Reinickendorf

Zapraszamy serdecznie mieszkańców Berlina, a szczególnie Reinickendorfu na festyn z okazji Dnia Polonii, który odbędzie się w niedzielę 26 maja 2024 od godziny
11.00 do 21.00 na placu przed ratuszem Reinickendorf. W tym roku świętujemy „RAZEM WE WSPÓLNEJ EUROPIE” 20-lecie wejścia Polski do Unii Europejskiej.
Dlatego zapraszamy wszystkich mieszkańców wielokulturowego Berlina i Reinickendorfu do wspólnej zabawy. Na specjalnie zbudowanej scenie przygotowaliśmy dla Państwa różnorodny program artystyczny od światowych, polskich i niemieckich szlagierów przez standardy swingowe do kultowych piosenek słynnej polskiej wokalistki Kory. W 10-godzinnym programie Dnia Polonii każdy bez względu na wiek znajdzie dla siebie coś interesującego, a szczególnie dzieci, dla których przygotowaliśmy wiele zabaw na świeżym powietrzu. Na 30 stoiskach będzie można spróbować specjalności kuchni polskiej oraz zapoznać się z interesującą działalnością ponad 150-tysięcznej Polonii w Berlinie. 
Patronat nad imprezą objął Ambasador Rzeczypospolitej w Berlinie Dariusz Pawłoś oraz Burmistrz Dzielnicy Reinickendorf Pani Emine Demirbüken-Wegner.
 
Do zobaczenia w niedziele 26 maja przed Ratuszem Reinickendorf przy Eichborndamm 2015, stacja metra linii 8 – Ratusz Reinickendorf.
W imieniu Polskiej Rady w Berlinie
Prezes Ferdynand Domaradzki

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie https://www.polskarada-berlin.de/news_2024.htm
Dzien Polonii 24 pl