Radio Flora zaprasza na audycję muzyczną

Rockowy Boston

Prawie pięć dekad temu, latem 1976 roku, wydano debiutancki album nieznanej nikomu amerykańskiej grupy hard rockowej Boston.  I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zespół zawiązał się dopiero po ofercie wydania ich debiutanckiego albumu przez Epic Records. Album ten był niemalże solowym projektem Toma Scholza, założyciela i autora wszystkich piosenek grupy Boston. Tom Scholz przez prawie pięć lat pracował nad tym albumem w swoim domowym studiu muzycznym. Piosenki jego autorstwa nagrane były wcześniej w jego domu z muzykami, którzy później tworzyli grupę Boston, ale Tom dążąc do perfekcyjności, „układał” je wciąż na nowo, eksperymentował z dźwiękami, testował nowe wyrafinowane solówki gitarowe i na nowo nagrywał.

W ten sposób powstał album, który pobił wszelkie rekordy sprzedaży, stając się najlepiej sprzedającym się debiutanckim albumem rockowym wszech czasów. Ciężkie brzmienie gitar i organów Hammonda w połączeniu ze zwiewnymi wokalami Brada Delp emanowały ogromnymi emocjami, były zmysłowe i wrażliwe ale jednocześnie bardzo rockowe i muskularne.  Debiutancki album grupy Boston zatytułowany po prostu Boston to z całą pewnością jeden z najlepszych albumów klasycznego rocka. Waldemar Kostrzębski przypomni w kolejnej audycji muzycznej ten przesiąknięty pasją twórczą album, który pod względem dźwiękowym, technicznym i tekstowym jest jednym z najwspanialszych i zapierających dech w piersiach rockowym majstersztykiem.

Radio Flora https://radioflora.de/

Waldemar Kostrzębski - Poezja po godzinach

https://waldemar-kostrzebski.blogspot.com/

Podcast radiowy PolenflugNeo

https://www.radiopolenflug09.de/index.html

Waldemar Kostrzębski  - Poeta i publicysta, autor bloga Poezja po godzinach.
Od 2018 roku współpracuje jako felietonista z polonijnym magazynem radiowym "Polenflug Neo" w internetowym Radiu Flora w Hanowerze, od 2020 jest także redaktorem autorskiej audycji muzycznej nadawanej w tymże radiu jako livestream w wybrane trzecie soboty miesiąca o godz. 12.00 (powtórka w następujący po audycji poniedziałek o godz. 13.00 i 20.00).