#poznajmysię - w każdy czwartek na www.facebook.com/poloniadeutschland

Poznajmy sie baner glowny
 

Szanowni Państwo,

otwierając się szeroko na #Polonię w Niemczech widzimy, jak wiele osób i stowarzyszeń działa na rzecz innych. Pomagają, edukują, piszą, tworzą, zarządzają, organizują. Zajmują wysokie stanowiska w administracji, działają politycznie, pracują w instytucjach pomocowych dla emigrantów, prowadzą projekty, działają wolontaryjnie. Nierzadko poświęcają swój wolny czas spiesząc ze wsparciem dla rodaków mieszkajacych w Niemczech. Często są znani i doceniani w swoich lokalnych społecznościach, ale nie zawsze ich zaangażowanie przebija się do szerokiej świadomości publicznej.

To stało się dla nas impulsem do zainicjowania akcji #poznajmysię.

Postanowiliśmy co tydzień, w każdy czwartek, przedstawić Wam krótko na naszej stronie facebook www.facebook.com/poloniadeutschland sylwetkę takiej osoby, stowarzyszenia albo nieformalnej grupy działającej na terenie Niemiec.

Chcemy, abyście poznali tych, którzy na wielu płaszczyznach angażują się w sprawy polskiej emigracji w Niemczech.

Wierzymy, że przyczyni się to do nawiązania kontaktów i - na co bardzo liczymy - wzajemnej inspiracji oraz powstania wspólnych projektów.

Zapraszamy na naszą stronę na facebook - www.facebook.com/poloniadeutschland.

 

Dr Adrianna Tomczak

Zastępczyni Kierowniczki

Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Geschäftsstelle der Polonia in Berlin - Biuro Polonii w Berlinie

Bundesministerium des Innern und für Heimat

Englische Str. 30

10587 Berlin

www.facebook.com/poloniadeutschland