Poezja kobiet na Dzień Kobiet w SprachCafe Polnisch - zapraszamy!

Kto to spotkanie tym razem chce współtworzyć?

Tego roku Międzynarodowy Dzień Kobiet odbędzie się po raz 113. Co za liczba!
Wiele się wydarzyło od czasu, gdy kobiety wszczęły walkę o swoje prawa. Żyjemy w liberalnym społeczeństwie – nie mniej jednak, dostrzegamy martwe punkty i brak równouprawnienia w wielu obszarach życia społecznego. Jednakże prawidłowością i potencjałem procesu emancypacyjnego jest ustawiczny ruch naprzód i wykraczanie poza pierwotnie wyznaczone cele. Po tym, jak wyjdzie się z klatki, trafia się pod kolejne drzwi, które trzeba otworzyć, trzeba zakwestionować wątpliwe przywileje i uznawane za nienaruszalne zasady.

Zaprezentujemy Wam teksty po niemiecku i po polsku o codziennych przemyśleniach, wrażeniach, spotkaniach i takie, które wykraczają poza codzienność.
Nasze autorki znają się ze SprachCafé Polnisch, piszą razem i dzielą się swoimi różnymi doświadczeniami, zawierzają sobie marzenia, wymieniają oświadczenia na temat procesu pisania. Mają różne pochodzenie, znajdują się w odmiennych sytuacjach życiowych, ale celebrują to, co ich łączy – opisywanie (swojego) świata w języku pochodzenia.

Kto chce dołączyć do tego grona? Przybywajcie!
Prosimy o zgłoszenia mailem na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Chcemy umożliwić Wam udział w owym świętowaniu i jesteśmy otwarci na nowe twórczynie, na rozmowy, feedback i inne formy wkładu w spotkanie.
Bądźcie z nami! Przy lampce wina/prosecco.

Wiersze czytają:
... tu pojawi się lista autorek już niebawem.

Serdecznie Was zapraszamy!

W sobotę, 08.03.2024 o godzinie 19.00
w Kafejce przy Schulzstr.1, 13187 Berlin-Pankow, tuż przy S1 Wollankstr.


Serdecznie zapraszamy i cieszymy się na Wasze uczestnictwo!

Wstęp wolny.
Datki wspierające działania Kafejki są mile widziane.

SprachCafé Polnisch e.V.
Schulzestr. 1
D-13187 Berlin

E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Bibliothek: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Lesebuehne:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Buchhaltung:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: +49 (0)160 9968 0059

https://sprachcafe-polnisch.org