Noc Świętojańska w Solingen 22.06.24

Noc Swietojanska 24

Zaproszenie na XIII Poetycka Noc Świętojańską i do towarzyszącego jej konkursu fotograficznego.

Nadchodzi!

Jedyna taka, świętojańska, zaczarowana, rozśpiewana, roztańczona, rozkwiecona, rozgwieżdżona i rozświetlona świetlikami i poezją Poetycka Noc Świętojańska na którą już 22 czerwca 2024 r. o godz. 16:00 do „Schlesische Schänke” Engelsberger Hof 10,  42697 Solingen Ohligs.

Zaprasza Poezjada wraz z całą plejadą gwiazd - z Różą i Bendiktem Frąckiewiczami, Z Piotrem Wnukowskim, Margaux Kier i Henning’iem Brandem, Christophem Ptakiem Wróblem & Sławomirem Olszamowskim, Łukaszem Deptułą & Markiem Skrzypkiem,  z Kapelą Kwiatową, z zespołami  folklorystycznymi, Polskimi Kwiatami i Marysieńką, poetami polonijnymi oraz  z właścicielami „Schlesische Schänke”, Wiolettą i Romanem Gnilkami. Pójdziemy polonezem, będziemy szukać kwiatu paproci, wybierzemy najpiękniejszy wianek i ogłosimy wyniki fotograficznego konkursu świętojańskiego pt. „Złapać wiatr”.

Ważne wskazania dotyczące Poetyckiej Nocy Świętojańskiej!

Panie prosimy o przyodzianie długich sukienek,  Panowie zaś, niech przybiorą się w gotowość łowienia wianków. Będzie zorganizowane, jak co roku, Wiankowo, dla tych, którzy zapomnieli, jak się plecie wianek. Koniecznie proszę przynieść ze sobą kwiaty, z których będzie ten wianek pleciony!

W Wiankowie, za pracę instruktorek wypada się odwdzięczyć. Bardzo ważne! Trzeba dmuchać na chmury i przeganiać deszcz, by łąka „była nasza”!

Spotkanie rozpoczynamy o godz. 16:00

Planowane zakończenie spotkania o godz. 23:00.

I podpowiadam, że zbieramy się od 15:00, zajmujemy miejsce, zamawiamy pierogi…  by punktualnie zacząć czarować noc!

Serdecznie zapraszamy!

Joanna Duda-Murowski