"Nie masz cwaniaka nad warszawiaka" w interpretacji Wojtka Zawadzkiego

Zapraszamy serdecznie w sobotę, 15 lipca, o godzinie 19:11, do Piwnicy Nr1, na koncert "Nie masz cwaniaka nad warszawiaka"! Piosenki warszawskiej ulicy w wykonaniu jedynego chłopaka z Czerniakowa, mieszkającego w Berlinie - Wojtka Zawadzkiego.

„I niechaj każdy wie: kto na nas szarpnie się. To mu to zaraz bokiem mu to wyjdzie - może nie? Nie masz cwaniaka nad warszawiaka. Chcesz z nami zacząć to se przedtem trumnę kup” – tak przestrzegał przed potyczkami z mieszkańcami Warszawy, Stanisław Grzesiuk – muzyk i bard, popularyzator folkloru i gwary warszawskiej. Najbardziej znanymi tzw. „szemranymi” piosenkami Grzesiuka są chętnie śpiewane do dziś „Bal na Gnojnej”, „Czarna Mańka”, „Siekiera, motyka” i „U cioci na imieninach”. Wojtek Zawadzki urodzony i wychowany w tej samej dzielnicy Warszawy, co legendarny Grzesiuk, przypomni berlińskiej publiczności kultowe szlagiery warszawskiego półświatka.

Bloody Kishka – „najlepszy polski hardrockowy zespół w Berlinie, bo jedyny” jak  żartobliwie twierdzi jego założyciel Wojtek Zawadzki, zagra także w niedziel 16 lipca o godzinie 15:30 na Hafenfest Tegel, a 22 lipca wystąpi po raz ostatni przed wakacjami w Piwnicy Nr 1 o godzinie 19:11.

Piwnica, jako sala do prób zespół Bloody Kishka (w tłumaczeniu – kaszanka), istnieje od 2008 roku. Raz w miesiącu odbywały się w Piwnicy, tak zwane, "otwarte próby", gdzie zaproszeni goście mogli posłuchać aktualnego repertuaru zespołu. Od stycznia 2015 do Piwnicy Nr 1 należą dwie dodatkowe sale. Piwnica mieści się na tyłach magazynu sklepu meblowego Poco Domäne przy Drontheimer Str.36, 13359 Berlin. Piwnica Nr 1 jest miejscem spotkań berlińskiej Polonii i można w niej organizować prywatne imprezy i dyskoteki.

W imieniu organizatorów na wszystkie koncerty „Chłopka z Czerniakowa” zaprasza „Dziewczyna z Powiśla”, a dokładnie z Solca – Agata Lewandowski.

Osoby nieznające specyfiki Warszawy informuję, że Powiśle, Solec i Czerniaków - graniczą ze sobą i rozciągają się malowniczo nad lewym brzegiem Wisły.

www.facebook.com/PiwnicaNr1

www.tekstowo.pl