Musical „Irena“ Admiralspalast Berlin 5.05.24

Po ogromnym sukcesie w Teatrze Muzycznym w Poznaniu i Teatrze Polskim w Warszawie oraz wielu pozytywnych recenzjach musical „Irena” zostanie wystawiony w Admiralspalast Berlin. Spektakl odbędzie się 5 maja o godzinie 17:00. 
Gdy rozpętało się piekło II wojny światowej, Irena Sendlerowa miała zaledwie 29 lat. Już wtedy aktywnie działała na rzecz najsłabszych, pielęgnując wartości, które przekazał jej ojciec. Wiedziała, że nie może pozostać bezczynną, że musi działać. Stawiając na szali swoje marzenia, kazdego dnia narażała się na śmierć, niosąc pomoc żydowskim dzieciom. Organizowała im fałszywe metryki, dbała o stałą pomoc materialną i lekarską, umieszczała u zaufanych polskich rodzin, w klasztorach i zakładach opiekuńczych. Wraz z grupą bohaterek i bohaterów, umożliwiła ucieczkę z getta kilkuset dzieciom, za co uhonorowana została tytułem Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata.
Ale nie tylko jej losy zostaną Wam przedstawione w tym spektaklu. Poznacie Panią Grinberg, mamę Icka, która podejmuje najtrudniejszą decyzję, jaką może podjąć matka. Zobaczycie Adama, narzeczonego Ireny, który nie widzi poza nią świata i Magdę, łączniczkę – pewną siebie, czasem arogancką, ale wyjątkowo dojrzałą nastolatkę. W historii pojawi się też uwodzicielska Jaga, pomysłodawczyni akcji pomocy żydowskim dzieciom, Jan - szef Ireny i Jagi oraz Jurek, szmalcownik. 
Irena to historia o kobiecie, która zdecydowała się walczyć. To opowieść o odwadze, która może zwyciężyć najstraszliwsze zło i o tym, ile warte jest ludzkie życie.
Organizatorami berlińskiej premiery „Ireny” są Teatr Muzyczny w Poznaniu, Miasto Poznań, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Powiat Poznański. 
Partnerami są Ambasada RP w Berlinie oraz Instytut Polski w Berlinie. 
Bilety będą dostępne wkrótce.

POLNISCHES INSTITUT BERLIN

Burgstrasse 27
10178 Berlin
an der Museumsinsel / Hackescher Markt

Telefon: 030 / 24 75 81-0
Telefax: 030 / 24 75 81-30
E-Mail an uns: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://instytutpolski.pl/berlin/