Mój język – Mój skarb. Jak wspierać język polski w rodzinie? 14.06.2023

 
 
ŚRODA, 14 CZERWCA 2023 – 20:00-22:00
SprachCafé Polnisch e.V. - Polska Kafejka Językowa
 
„Mój język – Mój skarb. Jak wspierać język polski w rodzinie?”

wujęzyczne wychowanie dzieci, przekazanie im swojego języka ojczystego i zbudowanie więzi z kulturą polską są jednym z największych wyzwań życia na emigracji. Jako rodzice wychowujący dzieci w dwóch językach i kulturach często przeżywacie chwile zwątpienia, niejednokrotnie kierowane są do Was słowa o tym, że powinniście mówić do dzieci w języku otoczenia. Zdarza się tak, że mimo Waszego ogromnego zaangażowania dzieci odpowiadają po niemiecku.
 
Mimo to podejmujecie codzienne wyzwanie, konsultujecie się, szukacie rozwiązań i inspiracji, a przede wszystkim wspieracie swoje dzieci!
 
To spotkanie jest specjalnie dla Was! Będzie to czas transferu wiedzy podczas wykładu wprowadzającego dr Anny Mróz, wymiany doświadczeń i wzajemnej inspiracji!

Termin: 14.06.2023 o godz. 20.00
 
Sposób dołączenia na spotkanie:
- osobiście: SprachCafé Polnisch Schulzestraße 1, 13187 Berlin
- online.
 
Konieczna jest wcześniejsza rejestracja zarówno na udział stacjonarny, jak i online.
 
Ze względów organizacyjnych ilość miejsc w SprachCafé jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń.
Prosimy o przesłanie e-maila na adres Biura Polonii: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Cieszymy się na spotkanie i rozmowy z Wami, niezależnie od zakątka w Niemczech, w którym mieszkacie. Bądźcie z nami dla języka polskiego!