Marketing dla organizacji - szkolenie online dla Polonii

Dziś w natłoku tak wielu informacji trudno wyobrazić sobie prowadzenie jakiejkolwiek organizacji bez odpowiedniej strategii marketingowej. To, co jeszcze jakiś czas temu działało, nie przynosi już rezultatów. 

Osoby, które działają na rzecz innych poświęcają swój prywatny czas, wkładają wiele pracy i energii, jednak nie zawsze to, co robią, dociera do tych wszystkich, do których dotrzeć powinno. To budzi frustrację. Z czasem pojawiają się wątpliwości, czy to, co robią, jest naprawdę komukolwiek potrzebne.

Dlatego każda organizacja powinna odpowiednio przygotować się do promocji swoich działań. Właściwie formułować swój przekaz i korzystać z określonych narzędzi. Mieć strategię.

Dlatego Biuro Polonii w Berlinie wyszło naprzeciw zapytaniom i prośbom organizacji polonijnych w Niemczech i w dniu 30.09.2023r. odbyło się szkolenie online: „Marketing dla organizacji polonijnych w Niemczech”. Szkolenie poprowadziła dr Adrianna Tomczak - specjalistka ds. zarządzania społecznościami i social mediów, a także współpracowniczka Biura. 

W szkoleniu wzięło udział 13 przedstawicieli organizacji z całych Niemiec. 

Najważniejszymi kwestiami, które poruszono podczas szkolenia to: 

kto jest odbiorcą treści;

który kanał - FB, Instagram, TikTok, YT a może LinkedIn - pozwala do nich dotrzeć:

- jak tworzyć treści, które budują zaangażowanie obecnych i przyciągają nowych odbiorców;

- jakie możliwości daje Chat GPT w komunikacji;

- jak wykorzystać storytelling w budowaniu marki organizacji;

- jak stworzyć materiały graficzne dzięki którym organizacja będzie widoczna i rozpoznawalna;

- jak tworzyć nagłówki, które przyciągają uwagę.

Ponieważ temat strategii, promocji i reklamy jest szeroki i podczas spotkania nie było możliwe jego wyczerpanie uczestnicy zaproponowali utworzenie grupy na Whatsapp. Jej celem jest wymiana informacji w zakresie działań marketingowych, wzajemna pomoc, dzielenie się wskazówkami, a także wsparcie przy tworzeniu treści w social mediach. Jeśli i Państwo chcecie dowiedzieć się więcej na temat pisania postów, tworzenia materiałów graficznych i video, ciekawych wydarzeń - serdecznie zapraszamy do dołączenia.

Link do grupy: https://chat.whatsapp.com/GJjHM8dhxWeJJDr0DZGzN1

Grupa działa w oparciu o zadania realizowane przez Biuro Polonii w Berlinie. 🇵🇱🇩🇪