Letni festyn SALONiku w Darmstadt

Polsko-Niemieckie Stowarzyszenie Kulturalne SALONik (www.salonik.de) organizuje doroczny festyn 24.06.2023 w Darmstadt na terenie klubu sportowego TG75 przy Kranichsteiner Str. 183 w godzinach 15 do 21. Letni festyn SALONiku od 2004 roku skupia środowisko polonijne Darmstadt i okolic. Jest ulubionym wydarzeniem tutejszej Polonii, które odwiedza za każdym razem kilkaset osób. Program festynu tworzą wspólnie organizacje polonijne i zespoły pieśni i tańca: Krakowiak (z Griesheim) i Jawor (z Frankfurtu nad Menem), Stowarzyszenie Die Brücke, które od dwudziestu pięciu lat pomaga dzieciom w nauce języka polskiego, platforma internetowa Darmstadt.PL, redakcje polskich audycji lokalnego Radia Darmstadt (Radar) oraz redakcja Magazynu Polonijnego Twoje Miasto.

Celem festynu jest integracja tutejszego środowiska polonijnego, a także poszerzenie spektrum kulturalnego naszego miasta. Co roku przygotowywany ciekawy nie tylko dla polonijnej publiczności program, który pozwala na wspólnie spędzenie czasu w rodzinnej, serdecznej, międzynarodowej atmosferze. Całkowity dochód z tego wydarzenia przeznaczony jest na cele kulturalne. W tym roku będzie to koncert polskiej muzyki klasycznej w wykonaniu znakomitego i wielokrotnie nagradzanego duetu Wojciech Fudala (wiolonczela) i Michał Rot (fortepian), który odbędzie się 13.10.2023 w sali koncertowej darmsztadzkiej Oranżerii. 

SALONik Deutsch-Polnischer Kulturverein e.V.
Otto-Hesse-Str. 19/T9
64293 Darmstadt
Tel.: 06151/1599148
Mobil: 0171/9991350
E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.salonik.de