Letni Festiwal 15.06.24 Oberschlesisches Landesmuseum Ratingen

Sommerfest SHOS OSLM Leonie Langen 4

Letni Festiwal 2024 - wewnątrz, na zewnątrz i za darmo!

Zbliża się lato, a wraz z nim coroczny letni festiwal Muzeum Górnośląskiego. Ciesz się dniem pełnym kultury, muzyki i rozrywki w sobotę, 15 czerwca od godziny 11:00 - wewnątrz, na zewnątrz i za darmo!

Górnośląska Orkiestra Dęta pod batutą Andreasa Buschmanna rozpocznie dzień tradycyjną muzyką dętą o godzinie 13:00 . O 15:00 scena należy do współpracujących z muzeum szkół: Szkoła Wilhelma Buscha i Szkoła Liebfrauen zaprezentują taniec i muzykę. Od godz. 17.00 wszystko ożywi elektro-funk w wykonaniu Mariusza Świergiela. Pochodzący z Gliwic muzyk zaprezentuje w swoich autorskich kompozycjach wszystko to, co zainspirowało go w tym gatunku muzycznym między jego górnośląską ojczyzną a adoptowanym domem w Velbert. Od godziny 19:00 muzeum spełnia swoją zeszłoroczną obietnicę - z najlepszymi hitami z historii muzyki od lat 80. do dziś, robi się popowo i rockowo. Taniec i śpiew mile widziane. Warsztaty papiernicze z Petrą Richter-Rose będą kreatywne i przyjazne dla rodzin w godzinach porannych (od 11:00). Tutaj możesz uwolnić swoją kreatywność i stworzyć unikalne dzieła sztuki papierowej z materiałów nadających się do recyklingu. Wejście jest możliwe w dowolnym momencie do 2 po południu. Od godziny 15:00 na gości czeka praktyczny cyrk Angiani Entertainment.Tutaj dzieci i dorośli mogą stać się artystami i doświadczyć magii cyrku z bliska. Oprócz dwóch wycieczek w języku niemieckim o godz. 12.00 i 18.00, o godz. 16.00 odbędzie się jwycieczka z przewodnikiem w języku polskim, a po raz pierwszy o godz. 14.00 wycieczka z przewodnikiem w gwarze górnośląskiej. Lub jak mówią koneserzy: „po naszymu”.Odkryj wystawy z nowej perspektywy, zadawaj podchwytliwe pytania i dowiedz się więcej o aktualnych projektach i przyszłych planach muzeum, które istnieje w Ratingen od 1983 roku.Dopełnieniem programu będzie loteria, w której przy każdym losowaniu będzie można wygrać coś wartego przeczytania, praktycznego, pięknego lub zabawnego.Na wystawie pojawi się również zabytkowy Fiat (znany również jako Maluch), który jest nie tylko popularnym motywem fotograficznym, ale także pojazdem z przeszłości. Napoje i pryszne śląskie wypieki z piekarni Artura Müllera, food truck z Café Bös, włoskie lody i zimne koktajle.

Inicjatywy, które chciałyby zaoferować swoje stoisko informacyjne lub kreatywne warsztaty w budynku muzeum lub na łące muzealnej z krótkim wyprzedzeniem w tym dniu, powinny skontaktować się z Anną Appelhoff pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 02102965-212.

Szczegółowych informacji udziela Mgr Katarzyna Lorenc.

Komunikacja i Marketing

Fundacja Dom Górnośląski

Państwowe Muzeum Górnośląskie

Bahnhofstraße 62 ∙ 40883 Ratingen

Telefon +49 (0) 2102 965-233

E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.oslm.deAdres pocztowy/administracja

Bahnhofstraße 71 ∙ 40883 Ratingen