Kryzys na emigracji. Jak mądrze pomagać i skąd brać rzetelne informacje? 30.05.24 godz.19.00 online

Workshop Biuro 30.05 
Wiele osób stawiając swoje pierwsze kroki w Niemczech podjęły odważną decyzję o emigracji, ale gdzieś, na swojej drodze przystanęły.
Przed działaniem powstrzymywał je lęk, brak pomysłu na siebie, brak wiary, że dadzą radę. Ale czasem po prostu nowa rzeczywistość, język, problemy.
Pojawił się KRYZYS.
Emigracja może być „czystą kartą” - nie zawsze szybko uda się odnaleźć w nowym kraju i społeczności, nawiązać relacje, pracować zgodnie z wykształceniem. Najczęściej trzeba zacząć wszystko od początku i za bardzo nie wiadomo, od czego zacząć i w jakim kierunku iść.
Wiele osób kieruje swoje kroki do organizacji, które wspierają i starają się wskazać właściwy kierunek działania.
Postanowiliśmy pochylić się nad tym tematem i SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA NASZE SPOTKANIE ONLINE.
Podczas 2 godzinnego spotkania dowiemy się:
♦️ jakie są główne przyczyny emigracji Polaków do Niemiec i jak różne decyzje rodzą różne konsekwencje?
♦️ jak rozpoznać źródło kryzysu i jakie działania podejmować w zależności od sytuacji osobistej i zawodowej danej osoby?
♦️ jak pomóc sobie i innym zapisać "czystą kartę"?
♦️ jakie KONKRETNE wsparcie oferują m.in. Urzędy Pracy, Job Center, Kasy Chorych i jakie kroki podjąć, by je uzyskać w sytuacji kryzysu osobistego i zawodowego?
Zapraszamy do rejestracji na to wydarzenie i prosimy o wypełnienie formularza, by treści prezentowane podczas szkolenia jak najbardziej odpowiadały Państwa potrzebom.
PROWADZĄCA: MAGDALENA DRANIEWICZ.
Jest pedagożką, trenerką, coachką, doświadczoną doradczynią zawodową oraz trenerką zarządzania stresem i technik relaksacyjnych. Magda postawiła sobie za cel wspieranie innych Polek w odkrywaniu ich potencjału na emigracji. Doskonale rozumie, że za każdym klientem kryje się unikalna historia, a kluczem do sukcesu i spełnienia jest zrozumienie samego siebie. Swoim wszechstronnym podejściem, które obejmuje zarówno coaching, jak i trening zarządzania stresem, pomaga swoim klientką przejść przez wyzwania związane z życiem na emigracji.
Ma kilkunastoletnie doświadczenie pracy z instytucjami sektora publicznego i niepublicznego z obszaru doradztwa imigracyjnego, coachingu kariery, psychiatrii oraz koordynacją niemieckiego projektu rządowego dedykowanego uchodźcom z Bliskiego Wschodu i w Afryki Północnej z napływu 2015-2018.Pracuje online, prowadząc indywidualne sesje coachingowe dla osób zainteresowanych doradztwem i mentoringiem zawodowym na emigracji. Wspiera grupy migrantów w Niemczech pomagając im w lepszej integracji, podczas regularnych zajęć szkoleniowych.
______________
Link do miejsca w sieci: Happy Emigracja Magdalena Draniewicz
——————
Nasze spotkanie to OGROM WIEDZY, która pozwoli organizacjom LEPIEJ i MĄDRZEJ wspierać Polaków mieszkających w Niemczech w drodze do ich samorealizacji.
Zapraszamy organizacje do rejestracji na to niepowtarzalne wydarzenie online.
Cieszymy się na spotkanie i rozmowy z Wami niezależnie od zakątka w Niemczech, w którym mieszkacie.
LICZYMY TEŻ NA WZAJEMNĄ WYMIANĘ WASZEJ WIEDZY I DOŚWIADCZEŃ.
 

Do zobaczenia!
Team Biura Polonii w Berlinie
Geschäftsstelle der Polonia / Biuro Polonii w Berlinie
Bundesministerium des Innern und für Heimat
Englische Str.30
10587 Berlin
Tel. +49301868117961
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.