Koncert serenadowy z udziałem Klausa-Petera Riemera i Miyuki Brummer

Górnośląskie Muzeum Regionalne (OSLM) ogłasza:

Ratingen. Duet koncertowy Klaus-Peter Riemer (flet) i Miyuki Brummer (fortepian) wykona utwory Carla Dittersa von Dittersdorfa, Edmunda Nicka, Johanna Christopha Altnikola, Carla Marii von Webera i Franza Schuberta w programie specjalnie przygotowanym na cykl Salon Silesia w sobotę 14 października o godz. 18:00 . Cykl koncertów, który został zainicjowany w 2022 roku, ma na celu przyczynienie się do rozpowszechniania muzyki klasycznej śląskich kompozytorów i muzyków.

Klaus-Peter Riemer jest aktywnym w kraju i za granicą flecistą koncertowym, który w wieku 27 lat otrzymał stanowisko nauczyciela w Hochschule für Musik und Tanz Köln/Wuppertal. Stanowisko to piastował przez 17 lat. Doświadczenie orkiestrowe zdobywał m.in. z Orkiestrą Symfoniczną w Düsseldorfie, Orkiestrą Gürzenich w Kolonii i Orkiestrą Bach-Verein w Bonn. Riemer występował jako solista w wielu europejskich miastach oraz na licznych międzynarodowych i krajowych festiwalach, w tym na 1st Europe Bach Festival 2005 Paris, Flanders Festival Tongeren/Belgia i Bad Hersfeld Festival.

Urodzona w Japonii pianistka koncertowa Miyuki Brummer otrzymała pierwsze lekcje muzyki w wieku czterech lat, a pierwsze lekcje gry na fortepianie w wieku ośmiu lat. Zaledwie cztery lata później po raz pierwszy wystąpiła w orkiestrze jako solistka. Brummer ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu. Zdobyła kilka nagród na konkursach pianistycznych i była finalistką "Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego A.M.A. Calabria". Koncertowała w Japonii, Austrii, Hiszpanii, Francji i Belgii. Jej występy w Niemczech obejmują Düsseldorf, Berlin, Drezno i Lipsk.

Bilety na koncert kosztują 15 euro w przedsprzedaży i 20 euro w kasie. Można je nabyć bezpośrednio przez link (https://tickets.neanderticket.de/tickets/nr=481143) lub zarezerwować telefonicznie pod numerem 02102-965202 oraz mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wydarzenie odbędzie się w Domu Górnośląskim.

Mgr Katarzyna Lorenc.

Komunikacja i Marketing

Fundacja Dom Górnośląski

Muzeum Górnośląskie

Bahnhofstraße 62 ∙ D-40883 Ratingen

Fon +49 (0) 2102 965-233

E-Mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.oslm.de

www.facebook.de/Oberschlesisches.Landesmuseum
www.instagram.com/oslm_ratingen

_________________________

Aktualne wystawy specjalne:
Border Crossers. Życie codzienne w podzielonym kraju
14 listopada 2022 - 31 grudnia 2023

1000 kilometrów na zachód. Historia Muzeum Górnośląskiego
16 lipca - 17 września 2023

Żydowskie ślady. Od synagogi do domu modlitwy w Bytomiu
21 listopada 2021 - 31 grudnia 2023

Dwa razy do domu - Nad Renem i Odrą. Malarstwo akrylowe Maugi Houba-Hausherr
29 stycznia - 31 grudnia 2023