KOKOPOL - wnioski na dofinansowanie nauczania języka polskiego w Niemczech

Szanowni Państwo!

Rozpoczął się Nowy Rok i wraz z najlepszymi życzeniami na 2024 rok możemy poinformować, że uruchomione w ubiegłym roku dofinansowanie na nauczanie języka polskiego jako języka dziedzictwa kulturowego może być kontynuowane.

Zainspirowani licznymi odpowiedziami ze strony organizacji polonijnych, które już otrzymały dofinansowanie oraz po konsultacjach z Federalnym Ministerstwem Spraw Zagranicznych, dofinansowanie może zostać rozszerzone w tym roku. Niektóre ważne punkty to:
- usunięcie wymogu minimalnego wieku uczniów,
- dofinansowanie zajęć pozalekcyjnych, jeśli można je przypisać nauczaniu języka polskiego jako dziedzictwa kulturowego,
- finansowanie wynagrodzeń wykładowców w alternatywnych formach nauczania.

Okres finansowania może zostać znacznie przedłużony w porównaniu z ubiegłym rokiem i trwa do 31 grudnia 2024 r. Wnioski można składać przez cały rok ze skutkiem natychmiastowym. Dołożymy wszelkich starań, aby rozpatrzyć wnioski tak szybko, jak to możliwe, ale chcielibyśmy w tym miejscu zwrócić uwagę, że poniesione koszty kwalifikują się do finansowania dopiero od początku uzgodnionego w umowie okresu realizacji projektu.
Formularz wniosku i wszystkie formularze można znaleźć na naszej stronie internetowej pod adresem: https://kokopol.eu/foerderung/.

Z przyjemnością będziemy współpracować z Państwem, aby zaoferować dzieciom i młodzieży polskiego pochodzenia możliwość nauki języka ojczystego, a także przyczynić się do popularyzacji nauczania języka polskiego w całych Niemczech.

Pozdrawiam serdecznie

Julian Schorr

Projektmanager / Menedżer projektu

Tel:+493582377251  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

cid:<a href=

Kompetenz- und Koordinationszentrum Polnisch

www.kokopol.eu

Internationales Begegnungszentrum St. Marienthal

Öffentliche Stiftung bürgerlichen Rechts

02899 Ostritz, St. Marienthal 10

https://www.ibz-marienthal.de/