Jak opowiedzieć historię miasta?

Serdecznie zapraszamy na wspólną rozmowę o semi przewodniku po polskim Berlinie. Gośćmi naszej Kafejki będzie Centrum Badań Historycznych Polskiej Akademii Nauk w Berlinie oraz Magazyn Polsko-Niemiecki DIALOG (Deutsch-Polnische Gesellschaft Bundesverband e.V.). Usłyszymy kiedy i jak narodził się pomysł napisania przewodnika oraz kto i dlaczego zaangażował się w jego powstanie, o kim traktuje semi przewodnik, jakie kryteria wyboru miejsc i postaci kierowały autorami.

Goście chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania, a w podróży przez polski Berlin pomogą twórcy jednego z najważniejszych polsko-niemieckich czasopism berlińskich, czyli magazynu DIALOG. Za pomoc logistyczną i finansową powstania przewodnika autorzy serdecznie dziękują: Senatsverwaltung für Wirtschaft, Technologie und Forschung oraz visitBerlin Partnerhotel e.V. – filary „Jugend und Sport“ i „Kultur und Events“.

Termin:           19.02.2015, godz. 19:00
Miejsce:           Stadtteilzentrum Pankow, Schönholzer Str. 10, 13187 Berlin
Opłata:             4,- €/ 2,-€ (na miejscu)
Prosimy o zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Tel.: 016099680059


Serdecznie zapraszamy!
www.sprachcafe-polnisch.jimdo.com