Inauguracja muralu Powstania Warszawskiego - 8.07.24 - Berlin

Mural Powstanie Warszawskie baner

Serdecznie zapraszamy na oficjalną inaugurację i prezentację muralu poświęconego Powstaniu Warszawskiemu, stworzonego przez młodzież z Polski i Niemiec w ramach projektu "Beyond Walls, Bridging Histories - Jenseits der Mauern, Geschichten verbinden".

Wydarzenie odbędzie się 8 lipca 2024 o godz. 16:30 przed budynkiem Urzędu ds. Młodzieży dzielnicy Treptow-Köpenick (adres: Groß-Berliner Damm 154, 12489 Berlin).

W inauguracji wezmą udział burmistrz dzielnicy Treptow-Köpenick Oliver Igel, Piotr Ostrowski, syn powstańca Waldemara Ostrowskiego oraz warszawska artystka Maria Michoń.

Mural jest efektem samodzielnej pracy młodzieży pod kierunkiem artystki Marii Michoń przy wsparciu Dariusza Paczkowskiego z Warszawy. Ten niezwykły projekt jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem w ramach partnerstwa warszawskiej dzielnicy Mokotów i berlińskiej dzielnicy Treptow-Köpenick. Jest to również początek kampanii #63Dni z okazji 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Kolejnym etapem projektu "Beyond Walls, Bridging Histories" będzie wystawa prac młodych ludzi, która będzie podróżować po Berlinie. Więcej informacji zostanie podanych wkrótce.

Partnerzy i organizatorzy:

Urząd Dzielnicy Treptow-Köpenick

Towarzystwo Niemiecko-Polskie w Berlinie

Dom Polsko-Niemiecki

Niemiecki Instytut Polski

Fundacja Konrada Adenauera, Warszawa

Klub Kultury Dorożkarnia

Fundacja Lotto Berlin

Piotr Ostrowski, Europrojekty

Doradztwo

- Fundacja Sanddorf
- Kancelaria Senatu, Rządzący Burmistrz Berlina
- Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej
- Fundacja Pokolenia Pokoleniom
- Centrum Kształcenia Dorosłych Treptow-Köpenick

Projekt jest objęty patronatem Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie oraz Ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie.

Kontakt: Anita Baranowska-Koch - Towarzystwo Niemiecko-Polskie w Berlinie

Tel: +49 176 45982773

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.dpgberlin.de