Gmina Polska „Piast” w Essen dzieciom, corocznie na Dzień Dziecka!

Tradycyjnie w czerwcu stowarzyszenie Gmina Polska „Piast” w Essen swoje działania kieruje w stronę polonijnych dzieci. W tym roku w imprezie z okazji Dnia Dziecka uczestniczyło około 50 dzieci z Essen oraz okolicznych miast. Przyszli ze swoimi rodzicami lub dziadkami, których również zapraszano do wspólnej zabawy. Specjalną dyskotekę dla „małych gości” oraz wspólne zabawy jak np. tradycyjny „Stary niedźwiedź mocno śpi” prowadził zespół PolTon, tym razem występujący jako Pszczółka Gabi i Klown Romcio.

Na dzieciaki czekały również słodkie prezenty od sklepu Polonia Market z Essen, który zawsze chętnie wspiera inicjatywy „Piasta” oraz pierniki ufundowane przez stowarzyszenie „Polregio”. Uzupełnieniem całej imprezy było stoisko wolontariuszek Magdy i Marzanny, które malowały dzieciom twarze, przez co w „Piaście” w tym dniu było jeszcze bardziej kolorowo.

Dzięki dużemu zaangażowaniu członków i przyjaciół stowarzyszenia Gmina Polska „Piast” oraz pomocy miasta Essen, dzień ten pięknie spędzić mogły zarówno dzieci jak i dorośli. Organizatorzy natomiast cieszyć mogli się poczuciem satysfakcji.

Niestety nie wszędzie to dziecięce święto obchodzone jest tak radośnie. Dzięki wzruszającej aranżacji piosenki „We are the Word” wykonanej przez zespół PolTon, uczestnicy imprezy zjednoczyli się z dziećmi z regionów objętych wojną i głodem.

Tekst: Leonard Paszek

Zdjęcia: Robert Siera