Dni Kultury Polskiej: polenmARkT 15 - 30 listopada 2023

W 2023 roku Dni Kultury Polskiej "PolenmARkT" po raz kolejny będą okazją do poznania na żywo wielowymiarowej i ekscytującej kultury Polski.

Zaplanowaliśmy inspirujące wieczory z filmem, literaturą i muzyką, w tym liczne spotkania z interesującymi autorami, takimi jak Joanna Bator (Bąk), Dorota Masłowska (Bowie w Warszawie), Inga Iwasiów (Das späte Leben), Hans Bollinger (Unterwegs in Polen), Ulrike Dotzer (Goldener Boden), Rebecca Maria Salentin (Iron Woman) i Barbara Gawryluk (Unser Zuhause ist jetzt hier) oraz tłumaczami Olafem Kühlem i Lisą Palmes. W programie także wystawy w Fenster i Art-cube (Michał Żak) oraz KunstLaden (Małgorzata Ragan). 

Miłośnicy muzyki nie będą mieli na co narzekać: Hey Hato, przywołujący na myśl klasycznych autorów piosenek pokroju Leonharda Cohena; Kathia, poznańska songwriterka o oryginalnym głosie, wyjątkowej wrażliwości i niebywałej dojrzałości emocjonalnej i artystycznej; Alex Marek, jazzowo-rozrywkowy pianista ze Szczecina o niepowtarzalnym brzmieniu; czy Kirszenbaum, mieszanka Toma Waitsa i Junip ze słowiańskim zadęciem. Oczywiście znowu impreza, tym razem z Alexandrem Pehlemannem (Zonic Zound Zystem) w St. Spiritus. W programie jest również ciężki hardcore w Klex z DICE DEAL i FINAL STRIKE. 

Na miłośników kina czekają wieczory filmów krótkometrażowych Krakowskiej Akademii Sztuki i Szczecińskiego Festiwalu Filmowego.

Program uzupełniają wykłady na temat polskiej historii, życia społecznego i kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej, a także polsko-niemiecka rozmowa z Dietmarem Nietanem, który od marca 2022 r. jest przedstawicielem rządu niemieckiego w Polsce.

Serdecznie zapraszamy na barwne święto polskiej sztuki i kultury - Zapraszamy!

Pełny program i informacje można znaleźć na stronach www.polenmarkt-festival.de oraz www.facebook.com/polenmarkt.