Berlin znowu zagra z WOŚP – Finał już 28 styczni

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami! W tym roku WOŚP zagra aż w 15 niemieckich miastach. Jednym z nich jest Berlin, gdzie miejscowy Sztab WOŚP, działający przy Polskim Towarzystwie Szkolnym “Oświata”, jest gotowy zagrać na całego! Czy Berlinowi uda się pobić rekord zeszłorocznej zbiórki i zebrać więcej niż 7577,94€ oraz 1851,07 zł?

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to jedna z największych organizacji charytatywnych w Polsce. Jej celem jest wsparcie służby zdrowia w Polsce. Fundacja kupuje nowoczesny sprzęt dla polskich szpitali oraz prowadzi osiem ogólnokrajowych programów medycznych, mających na celu systematyczne ulepszanie opieki zdrowotnej w kraju. Środki na zakup sprzętu oraz finansowanie programów medycznych są zbierane podczas jednodniowej zbiórki publicznej – Finału, który jest kolorowym i radosnym świętem pomagania. W tym dniu w Polsce i za granicą odbywają się koncerty i liczne imprezy, podczas których zbierane są pieniądze na konkretny obszar medycyny.

WOŚP w tym roku zagra pod hasłem “Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. W tym roku po raz pierwszy możliwe jest dołożenia swojej cegiełki dla WOŚP na portalu 4fund.com – międzynarodowej platformie stworzonej przez zrzutka.pl. Na 4fund.com/wospberlin każdy może przekazać darowiznę w euro i tym samym wesprzeć cel 32. Finału WOŚP. Co więcej, wielojęzyczny interfejs sprawia, że dokonywanie wpłat jest łatwe zarówno dla członków polskiej społeczności, jak i ich rodzin oraz przyjaciół z Niemiec!

Na 4fund.com/wospberlin można nie tylko wpłacać pieniądze, czy tworzyć własne skarbonki, ale także licytować atrakcyjne przedmioty. Na aukcje zostały wystawione koszulki polskiej reprezentacji w piłce nożnej z autografami czy półroczny kurs języka polskiego dla dzieci.‘Jako opiekun sztabu WOŚP Berlin, stworzyliśmy specjalną ofertę na półroczny kurs języka polskiego dla dzieci u nas. Licytacja jest w euro, więc nie tracicie Waszych pieniędzy na przewalutowaniu. Cała kwota idzie na konto Fundacja WOŚP. Oczywiście liczymy, że licytacja osiągnie wysoki wynik, bo każde euro wesprze cel 32. Finału "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!” – możemy przeczytać na facebookowym profilu Polskiego Towarzystwa Szkolnego "Oświata" w Berlinie - https://www.facebook.com/PTS.Oswiata.Berlin/?locale=pl_PL.

Jak co roku, wolontariusze z berlińskiego sztabu przygotowali przeróżne wydarzenia i liczne koncerty. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych, takich jak bal karnawałowy, malowanie twarzy czy kącik kreatywny! A to jeszcze nie wszystko! Cały harmonogram Finału WOŚP znajdziesz na https://www.facebook.com/wosp.berlin/?locale=de_DE, a informacje aktualizowane na bieżąco znajdziesz na fanpage’u Sztabu.

Tu wszystko gra OK! A jak Najpiękniejsza Orkiestra Świata gra w Berlinie? Głośno, radośnie i z całej siły w płucach!

wosp berlin harmongram