ArtArmor / sztuka, która ratuje życie

Otwarcie wystawy: 18.07.2023 / 17:00
We wtorek 18 lipca w Galerii Instytutu Polskiego w Berlinie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy głównej projektu artystycznego "ArtArmor".
"ArtArmor" to wyjątkowy projekt charytatywny, w którym sztuka dosłownie ratuje życie, a nie tylko w przenośni. Po raz pierwszy płyty pancerne otrzymują kolejną szansę na ochronę, ale teraz w formie obiektów sztuki.

Przerażające ślady po kulach i odłamkach, które te płyty zatrzymały podczas bitwy, opowiadają historię trwającej wojny na Ukrainie lepiej niż jakiekolwiek słowa. Sztuka jest silniejsza niż broń, jest w stanie wywołać prawdziwe emocje i zjednoczyć ludzi na całym świecie.
ArtArmor - sztuka, która ratuje życie.

Wojsko przekazało projektowi zużyte płyty pancerne, które już z powodzeniem wypełniły swoją misję w bitwie - zatrzymując kule i odłamki wroga. Znani ukraińscy artyści przekształcili te płyty pancerne w unikalne obiekty sztuki z wyjątkowymi historiami. Będą one służyć jako przykład przyciągania uwagi globalnej społeczności, angażowania znanych międzynarodowych artystów, organizowania aukcji charytatywnych i zbierania funduszy. Środki zebrane w ramach projektu zostaną przeznaczone na pomoc i zaspokojenie potrzeb humanitarnych Sił Zbrojnych Ukrainy, co przyczyni się do zapewnienia trwałego pokoju. W szczególności fundusze zostaną wykorzystane na zakup nowoczesnego sprzętu ochronnego (kamizelek kuloodpornych, hełmów, kombinezonów itp.), sprzętu do rozminowywania oraz na leczenie i rehabilitację ukraińskich obrońców.

Odwiedź wystawę unikalnych dzieł sztuki, które ucieleśniają niezłomność i nadzieję narodu ukraińskiego w obliczu okropności wojny.
Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się 18 lipca 2023 r. o godz. 17:00 w Galerii Instytutu Polskiego w Berlinie przy Burgstraße 27, 10178 Berlin.

Godziny otwarcia wystawy:
18.07. - 20.08.2023
Wtorek - piątek 13:00 - 18:00
Wstęp wolny

https://artarmor.org

Organizatorzy i partnerzy:
Fundacja Charytatywna "Ukraina dla Bohaterów"
Instytut Polski w Berlinie
Ambasada Ukrainy w Republice Federalnej Niemiec
Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej
GB Event by Kvartal 95
Narodowe Muzeum Historii Ukrainy w czasie II Wojny Światowej