Alchemia miłości w Berlinie

Alchemia miłości … w Klubie Polskich Nieudaczników 19 maja o godzinie 19.00 przy Ackerstr. 168 w Berlinie.

Alchemia miłości to muzyczna przygoda w formie koncertu prowadząca przez meandry miłosnego żywiołu. Artyści uzbrojeni w piosenki autorstwa Agnieszki Osieckiej oraz te z repertuaru Marlene Dietrich, zaimpregnowani nowymi aranżacjami Zibbiego Krebsa wyruszają w rajskie ogrody zapomnienia, motyli w brzuchu, rozkoszy, zazdrości, rozłąki, żalu, łez a także nieskończonego szczęścia. ‼️Miłość zamiast wojny‼️

Marlene Dietrich (1901 - 1992) była niemiecko-amerykańską aktorką i piosenkarką. Dietrich jest uważana za ikonę stylu w Hollywood i jest jedną z niewielu niemieckojęzycznych artystek XX wieku, które osiągnęły międzynarodowy rozgłos. W 1999 roku Amerykański Instytut Filmowy wybrał ją jedną z 25 największych kobiecych legend ekranu wszech czasów. Charakterystyczne dla niej były długie nogi, przydymiony, erotyczny głos i spodnie, które sprawiła, że kobiety zaczęły je nosić w latach 30. ubiegłego wieku.

Agnieszka Osiecka (1936-1997) była wybitną polską autorką tekstów piosenek (napisała ich ponad 2000), śpiewanych przez niezliczone rzesze polskich piosenkarek, aktorek i piosenkarzy. Była poetką, pisarką, autorką skeczy i sztuk scenicznych, reżyserką. Była także mistrzynią słuchania i artystką rozmowy międzyludzkiej. Była mazurską syrenką i miejską "wędrowniczką", która kochała zaułki, stare rynki, kawiarnie z chwiejącymi się stolikami i dobrą kawę.

Joanna Stanecka (wokal) to polsko-niemiecka aktorka i piosenkarka, absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Dziś można ją zobaczyć na scenach w Polsce i Niemczech, a także w serialach "M jak miłość", "Na Wspólnej" czy "Polizeiruf 110" oraz serialu kryminalnym "Oderbruch". W ZEITMAULtheater można ją regularnie oglądać w spektaklach "Zwei Schwestern" i "Ein Abend im Sommer".

Zibby Krebs (gitara) jest kompozytorem, autorem muzyki filmowej (np. "La Fidelite" z Sophie Marceu czy niemiecki serial Sat1 "Anna Maria - Eine Frau geht ihren Weg") i muzykiem sesyjnym. Akompaniował i nagrywał płyty z czołowymi gwiazdami polskiej i zagranicznej estrady, w tym: Maryla Rodowicz, Czesław Niemen, Kasia Kowalska, Greg Bissonete, JT Blanton i Chris de Burgh. Współscenarzysta polskiego musicalu "Metro".

Club der polnischen Versager e.V.

Ackerstr. 168

10115 Berlin Mitte

(U8 Rosenthaler Platz)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.polnischeversager.de