Adwentowy wieczór w Berlinie

 

Spotkania wigilijne wpisały się na stałe w kalendarz grudniowych imprez polonijnych wielu organizacji polskich w Niemczech. W Berlinie Związek Polaków w Niemczech spod Znaku Rodła Oddział Berlin zorganizował wieczór adwentowy z udziałem księdza Polskiej Misji Katolickiej Marka Kędzierskiego, przewodniczącej Związku Bronisławy Karkos, zaproszonych gości, w tym przedstawiciela Biura Polonii.

 

Na spotkaniu obecni byli niemal wszyscy członkowie ZPwN spod Znaku Rodła. Słowo Boże do zgromadzonych przekazał ksiądz proboszcz, nastrój świąteczny dopełniły bożonarodzeniowe symbole. Spotkanie odbyło się 07.12.2014 w pomieszczeniach Domu Parafialnego, gdzie przy odświętnie udekorowanych stołach wspólnie śpiewano kolędy przy akompaniamencie Doroty Szewczyk i pieśniarza operowego Bartka Bukowskiego. W spotkaniu udział wzięło ok. 40 osób, niektórzy zaproszeni goście przyjechali z Kilonii i Brandenburgii.

 

Kultywowanie polskich tradycji oraz zwyczajów religijnych to nasza tożsamość. Polacy na emigracji przebywając z dala od rodzinnych stron w tym adwentowym miesiącu, chcą być razem. Kiedy my, dorośli będziemy kultywować zakorzenione w naszych sercach tradycje, przetrwają nawet wtedy, kiedy my przeminiemy. Będą żyć w następnych pokoleniach, które przyjdą po nas.