7. Wieczór Kulturalny Kolonia-Katowice "Różnorodność. Spotkania. Kultura"

Od 32 lat miasta Kolonia i Katowice są doskonałymi partnerami na wielu płaszczyznach. Współpraca ta jest stale widoczna w wielu wspólnych projektach i wydarzeniach, które są organizowane w obu miastach każdego roku.

Partnerstwo miast jest często opisywane jako "największy ruch pokojowy na świecie", ponieważ szczególnie w mniej sprzyjających czasach wiemy, że musimy trzymać się razem i stać razem.

Nasze Stowarzyszenie ds. Wspierania Miast Partnerskich Kolonia-Katowice od ponad 30 lat udowadnia, że partnerstwo może być bardzo aktywne i opierać się na "trzech filarach". Są to oficjalne relacje między urzędami miast, relacje między stowarzyszeniami w miastach partnerskich oraz bezpośrednie, osobiste przyjaźnie między ludźmi, które są pielęgnowane i kultywowane.

Z połączenia tych "trzech filarów" powstało motto tegorocznego wieczoru kulturalnego "Różnorodność. Spotkania. Kultura"

Z wielką przyjemnością zapraszamy na 7. Kolońsko-Katowicki Wieczór Kulturalny, który odbędzie się 18 listopada 2023 r. o godz. 18:00 w sali Volkshochschulforum w Rautenstrauch-Joest-Museum w Kolonii-Neumarkt.

Tradycyjnie wydarzenie składać się będzie z dwóch części. W pierwszej części usłyszymy wykład prof. dr hab. Zbigniewa Kadłubka, profesora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, polonisty, filologa klasycznego, komparatysty, eseisty, tłumacza, kierownika Katedry Literatury Porównawczej na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego, kierownika Ośrodka Badań nad Małymi Kulturami na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego oraz do niedawna dyrektora Biblioteki Śląskiej w Katowicach.

W drugiej części wieczoru wystąpi "Frela Blue Band", grupa łącząca śląskiego bluesa z wyrafinowanym popem, soulem, jazzem i funkiem. Za tym pseudonimem kryje się wspaniała artystka Aleksandra Stegh, która śpiewa, gra na gitarze, pisze teksty i komponuje w języku niemieckim, śląskim, polskim, angielskim i portugalskim. Towarzyszyć jej będą Achim Rzychoń na basie, Arek Błeszyński na gitarze i Ismail Tarlan na egipskiej darbuce.

Wstęp na imprezę jest wolny.

Monika Moj

E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mobil: 0179 – 5252628