31. Rock & Chanson Festiwal "Kolonia - Wrocław – Paryż” -Konkurs "Młode Talenty"

Po ponad 30 latach niemiecko-polskie stowarzyszenie kulturalne "Polonica" e.V. nie zwalnia tempa i organizuje po raz 31. "Rock&Chanson Festiwal "Kolonia - Wrocław – Paryż” w dniach 24 i 25 listopada w sali ratuszowej w Kolonii-Porz.

Odwiedzający mogą spodziewać się zróżnicowanego programu muzycznego w oba dni. Tradycyjnie festiwal otworzy jedna z piękniejszych melodii w polskiej kinematografii "Polskie Drogi". Pierwszego dnia festiwalu odbędzie się 18. konkurs "Młode Talenty". Tutaj publiczność będzie mogła podziwiać 6 utalentowanych młodych muzyków z Polski, Niemiec i Francji, którzy na swoim koncie mają już wiele nagród i wyróżnień.

Gwiazdą piątkowego wydarzenia będzie polska piosenkarka Renata Przemyk. To jedna z najważniejszych polskich artystek XX wieku, ceniona za wybitny talent muzyczny, niepowtarzalny głos i artystyczną indywidualność. Przemyk łączy oryginalny śpiew z alternatywnym rockiem (tzw. rockiem intelektualnym) i jest przedstawicielką nurtu cold wave.

Podczas sobotniego koncertu galowego publiczności zaprezentuje się francuski muzyk Antoine Villoutreix. Pojawił się on już na scenie Polonici w 2008 roku, kiedy to wziął udział w konkursie "Młode Talenty". Villoutreix zdobył wówczas I. nagrodę.

Kolejną atrakcją wieczoru będzie niewątpliwie występ jednego z najgorętszych niemieckich zespołów a cappella: FÜENF. Kwintet zachwyca publiczność dowcipem i wspaniałymi głosami.

Jako ostatni tego wieczoru wystąpi polski wokalista, kompozytor, autor tekstów, multiinstrumentalista i producent muzyczny - Ralph Kaminski. To jedna z najciekawszych młodych osobowości na polskiej scenie muzycznej, która zachwyca słuchaczy niebanalnymi tekstami, a do tego jest niezwykle ekspresyjna.

Towarzystwo Kulturalne tradycyjnie powierzyło patronat nad Festiwalem Trzech Krajów nadburmistrz Kolonii oraz przedstawicielom dyplomatycznym Polski i Francji.

Warto wspomnieć, że festiwal jest wyjątkowym wydarzeniem w całych Niemczech, gdzie na jednej scenie w duchu Trójkąta Weimarskiego występują młodzi (w ramach konkursu "Młode Talenty") i doświadczeni artyści z Polski, Niemiec i Francji.

Bilety na ten wyjątkowy festiwal można nabyć w cenie od 35 euro na stronie www.polonicaev.de.

Monika Moj