11. Polski Festiwal w Hamburgu - 24 września 2023

11.Polski Festiwal, 24 września 2023, Mozartsäle- Moorweidestraße 36-Hamburg Dammtor, godz.13:00-20:00. Tradycjnie o godz.13:00 Festiwal otwieramy polskim tańcem narodowym Polonezem, który poprowadzi Hartwig Zillmer (Niemiecko-Polskie Towarzystwo- Hamburg) i zaprosi honorowych gości oraz publiczność do korowodu par, poruszających się krokiem dostojnego chodu. Jak każdego roku będziemy podziwiać wspaniałych artystów z różnych dziedzin muzycznych, od klasyki poprzez musical, operetkę, pop, folklor i inne.

Polscy artyści porywają publiczność w tradycyjne rytmy, śpiewy, w niepowtarzalną polską atmosferę. Również w wyjątkowej atmosferze tradycyjnie odbywa się kurs języka polskiego dla gości niemieckich, który prowadzi znana w Polonii Aleksandra Jeszke-Zillmer (Wiceprzewodnicząca DPG w Hamburgu).    

Jak każdego roku przewidziana jest scena i mikrofon dla naszych najmłodszych. Dzieci mają możliwość ujawnić swoje talenty, zrealizować swoje marzenia. Mają możliwość zaprezentować się w koncertach klasycznych, w tańcu, śpiewie, inscenizacji czy też w Quiz - "Ogólna wiedza o Ojczyźnie”. Przewidyiane są nagrody. Zgłoszenia pod nr tel. 040/ 25494383.                                                                       

Na kolejny 11 Poski Festiwal w roku 2023 pragniemy zaprosić między innymi wybitnego wokalistę Lesława Białeckiego / bas - śpiewak operowy, musicalowy oraz wokalista rozrywkowy . Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi , wydziału wokalno-aktorskiego w klasie prof. Zdzisława Krzywickiego. Solista w łódzkim Teatrze Muzycznym w latach 1990-1994 wystąpił w musicalach: „Gala Night” oraz „Musical Classics” A.L. Webera, wspierał wokalnie ensemble w przestawieniach „ Evita”, „Cats”, „Les- Miserables”, „Cabaret”, „Der Mann Von La Mancha”, „Hello Dolly”, „Kiss Me Kate” , „Chicago” , „ A Chorus Line” i „Fiddler on the roof”  Uczestniczył również w międzynarodowym projekcie przygotowanym na 100-lecie uzyskania Niepodległości przez Polskę pt. „Śpiewnik Polski w Strasznym Dworze”.

Kolejnym atrakcyjnym punktem Festiwalu będzie występ folklorystyczny dużej grupy tanecznej z Hannoveru pod kierownictwem Pani Aldony Głowackiej-Silberner. Zaprezentują nam nie tylko taniec „Krakowiak ”, ale również tańce z innych regionów Polski.

Przewidziany jest koncert fortepianowy utalentowanej pianistki Lucyny Wojtyny-Pietrzak z Hamburga oraz koncert gitarowy ze śpiewem w wykonaniu Barbary Olejniczak. W tym roku zaprezentuje się również sama organizatorka Festiwalu Jolanta Barcik w koncercie Poezji Śpiewanej między innymi z własną twórczością. Również wyśmienity znany i lubiany skrzypek Kristofer Vio uświetni ten festiwal koncerten na żywo. Przypomni nam znane światowe hity, musicale oraz utwory klasyczne.

Festiwal Polski jest wielkim wydarzeniem w atmosferze "Ducha Polskiego"ma ogromne znaczenie dla Polonii, buduje i podtrzymuje polską tożsamość dla Polaków mieszkajacych za granicą. Festiwal ten odgrywa również wielką rolę w kontaktach Polsko-Niemieckich, szerzy kontakty Polonijne jak również przyjazne relacje polsko-niemieckie. Goście niemieccy z Hamburga i okolic chętnie uczestniczą w tym wydarzeniu i podziwiają polskie obyczaje i kulturę.

Miłośnicy festiwalu mają możliwość nawiązywania nowych kontaktów. Niedziela jest dniem rodzinnym i sprzyja, aby wspólnie w trzech generacjach spędzić wyjątkowe, niezapomniane chwile.  

Zapraszamy gorąco na 11. Polski Festiwal 24.09.2023, Mozartsäle, HH, będzie się działo!
 
Info: www.jola-show-band.de (na tej stronie znajduje się link do Polskiego Festiwalu)