Szukamy pracownika administracji i sekretariatu dla Biura Polonii

Dla wzmoznienia naszego zespołu Biura Polonii, poszukujemy od zaraz

Pracownika administracyjno-biurowego (f/m/d) dla Biura Polonii w Berlinie, Englische Str. 30

(czas pracy do 70 godzin/miesiąc)

Zadania na stanowisku:

  • Rachunkowość i komunikacja biurowa
  • Udział w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie projektu
  • Przygotowywanie dokumentów wykorzystania środków
  • Przygotowywanie raportów merytorycznych dotyczących realizacji projektu
  • Kontrola świadczonych usług i ewidencja czasu pracy
  • Kontrola kosztów podróży zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa
  • Korespondencja z BMI i BVA dotycząca realizacji projektu
  • Zarządzanie sekretariatem i monitorowanie terminów
  • Zapewnienie dostępności telefonicznej i przekazywanie informacji

kierownictwu i innym pracownikom

  • Obsługa e-maili, korespondencji, poczty przychodzącej i wychodzącej
  • Pomoc w organizacji comiesięcznych spotkań polonijnych i innych wydarzeń
  • Działania organizowane i zlecone przez kierownictwo biura.

Niezbędne kwalifikacje:

  • Doświadczenie zawodowe, najlepiej w obszarze administracyjnym
  • Znajomość rachunkowości i księgowości
  • Biegła znajomość języka niemieckiego i polskiego w mowie i piśmie
  • umiejętności organizacyjne
  • bardzo dobra znajomość standardowych aplikacji komputerowych MS Office.

Mile widziane są:

  • Licencjat, studium pomyturalne lub porównywalne wykształcenie
  • Doświadczenie w aplikowaniu, przygotowywaniu i rozliczaniu projektów
  • bardzo dobra znajomość polskiej społeczności w Niemczech
  • Ekspertyza lub doświadczenie w realizacji projektów finansowanych ze środków publicznych (w tym znajomość prawa dotyczącego finansowania)
  • Udokumentowane doświadczenie zawodowe.

Co oferujemy:

  • ciekawą i zróżnicowaną pracę
  • nowoczesne i ergonomicznie wyposażone miejsce pracy
  • pracę charakteryzującą się pracą zespołową, kreatywnością i osobistą odpowiedzialnością w samym sercu Berlina
  • płaskie struktury, krótkie procesy decyzyjne, bezpośrednia komunikacja.

Więcej informacji:

Jest to projekt KONWENTU Organizacji Polskich w Niemczech EWIV, który jest wspierany ze środków budżetowych Federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Ojczyzny.
Stanowisko ma zostać obsadzone od zaraz i jest początkowo ograniczone do 31 grudnia 2024 r.
Wynagrodzenie na podstawie honorarium w ramach projektu do 70 godzin miesięcznie i 17 € / h.
Oczekiwany jest list motywacyjny wraz z CV i kopią odpowieiego dyplomu.
Jako Konwent Organizacji Polskich w Niemczech chcemy szczególnie promować kariery kobiet i dlatego zapraszamy kandydatki.

Uwaga: Biuro polonijne istnieje od 2012 r. Działalność biura polonijnego jest projektem o początkowym okresie trwania jednego roku (do 31 grudnia 2024 r.), Z zastrzeżeniem zatwierdzenia odpowiednich środków budżetowych, które mogą być realizowane ponownie po tym okresie, jeśli niemiecki Bundestag zdecyduje się zapewnić środki budżetowe.