Krystyna Meissner, dyrektor artystyczna Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Dialog-Wrocław” otrzyma Medal Goethego. Polka otrzyma wyróżnienie za za wzmocnienie obecności teatru niemieckiego w Polsce i przybliżanie teatru wschodnioeuropejskiego zachodniej publiczności. Statuetki ufundowane przez Instytut Goethego zostaną wręczone przez prezydenta Goethe-Institut Klausa-Dietera Lehmanna 28 sierpnia 2014 roku w Weimarze.

 

Krystyna Meissner to polska reżyser. Przed festiwalem "Dialog-Wrocław" kierowała Międzynarodowym Festiwalem Teatralnym "Kontakt". Była dyrektorem naczelnym i artystycznym Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Studiowała polinistykę i reżyserię.

 

Goethe-Institut Medalem Goethego wyróżnia wybitne osobistości ze świata opery i teatru. Medale zostały przyznane niedawno zmarłemu belgijskiemu dyrektorowi operowemu Gerardowi Mortierowi i amerykańskiemu artyście Robertowi Wilsonowi. Instytut chce podkreślić znaczenie teatru w kontekście międzynarodowej wymiany kulturalnej.

 

Medal Goethego został ufundowany w 1954 r. przez zarząd Goethe-Institut, a w 1975 r. wyróżnienie to zostało uznane przez Republikę Federalną Niemiec za oficjalny order. W latach 1992-2008 medal był wręczany w rocznicę śmierci Goethego, a od 2009 r. jest przyznawana 28 sierpnia, czyli w dniu urodzin Goethego. 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.