Masz ochotę wyrazić swoje zdanie na temat polityki młodzieżowej i porozmawiać o swoich potrzebach z rządzącymi? Już wkrótce będzie ku temu okazja! Po raz szósty rusza Europejski Tydzień Młodzieży, czyli cykl ciekawych wydarzeń, dyskusji i konkursów przygotowanych specjalnie dla młodych ludzi.

Europejski Tydzień Młodzieży to międzynarodowe przedsięwzięcie, podczas którego tysiące młodych ludzi w całej Europie publicznie prezentuje swoje poglądy na tematy ich dotyczące i mające wpływ na ich przyszłość. W tym roku ETM zbiega się z 25. rocznicą uruchomienia unijnych programów młodzieżowych. To właśnie im oraz kwestii obywatelstwa europejskiego poświęconych będzie większość organizowanych dyskusji. Szczególnie wiele miejsca zajmie kwestia społecznej aktywności młodzieży i ich udziału w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Kalendarium najważniejsze wydarzeń w Polsce wygląda następująco:

Debata krajowa – 28 maja, Warszawa
Włącz się w dyskusję o sytuacji młodzieży w Polsce i weź udział w debacie z przedstawicielami władz, świata nauki, pracodawcami. Spotkajmy się 28 maja w Warszawie na Ogólnopolskim Forum Młodzieży „jEsTeM aktywny!”. Rekrutacja już trwa na stronie internetowej ETM-u.

ETM-owe Kino Młodzieżowe – 29 maja – 2 czerwca, Warszawa
Bezpłatne pokazy filmów poruszających ważne dla młodych tematy. Odbędą się w warszawskim kinie Luna (29 i 31 maja – pokazy szkolne) i w klubie Powiększenie (1 i 2 czerwca – weekendowe pokazy otwarte). Zdobądź darmowy bilet!

Konkurs fotograficzny „Równanie na działanie”
Uchwyć moment swojej aktywności w obiektywie, pokaż jak ze znajomymi rozwijasz swoje pasje! Prześlij zdjęcie z uzupełnionym hasłem „młodzież + … = działanie!” na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub wrzuć je na www.facebook.com/AmbasadorzyMwd do 26 maja i wygraj świetny aparat lub kamerę.

Mieszkasz z dala od Warszawy? Weź udział w jednym z kilkudziesięciu wydarzeń: flash-mobów, seminariów, festiwali, maratonów lub rajdów rowerowych organizowanych w twoim regionie (Łódź, Chojna, Lublin, Siemianowice Śląskie, Prudnik, Wrocław, Bydgoszcz i inne).

Na poziomie unijnym najważniejszym elementem obchodów ETM będzie spotkanie organizowane 31 maja 2013 r. przez komisarz ds. młodzieży Androullę Vassiliou. Jego częścią będzie debata na temat polityki młodzieżowej, rozdane zostaną również nagrody za realizację najlepszych projektów w ramach programu „Młodzież w działaniu”.

Na Esplanadzie przed budynkiem Parlamentu Europejskiego będzie można uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych przez brukselskie biuro Eurodesk, będących częścią festiwalu YO!Fest. Zaplanowano m.in. konkurs right2move, zajęcia dotyczące wolontariatu i grę na gigantycznej planszy. Promowana będzie również nowa odsłona Europejskiego Portalu Młodzieżowego.

Więcej informacji na stronach:
www.youthweek.eu
oraz
www.konferencje.frse.org.pl/etm2013

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.