Już dziś kolejny odcinek słynnej telenoweli „Luz Isaura, czyli kto da więcej za Roberta Lewandowskiego?”! W dzisiejszym odcinku: Robert Lewandowski (RL9) trafia do Bayernu Monachium, jednego z najbardziej prestiżowych i utytułowanych klubów w Europie. Transferu nikt nie potwierdza i nikt nie zaprzecza. W eterze cisza jak makiem zasiał. Najwięcej do powiedzenia mają oczywiście kibice BVB, którzy gotowi są połamać Lewandowskiemu kończyny, powybijać szyby w jego dortmundzkim lokum czy też wystrzelić go armatą w kosmos. W doniesieniach prasowych prześcigają się Bild i Super Bild Extra Wydanie Nadzwyczajnie Specjalne Dodatek Dla Wędkarzy. Do transferu szykuje się i Stefan Kiessling z Bayeru Leverkusen, miałby on zasilić szeregi Borussi po odejściu Lewandowskiego. Doniesień nikt nie potwierdza i nikt im nie zaprzecza.

W poprzednich odcinkach: W odcinku 1500 100 900 Lewandowski trafia do Manchesteru United. Nikt nie potwierdza, wszyscy zaprzeczają. Kibice Manchesteru szaleją ze szczęścia. Robin van Persie przeżywa załamanie nerwowe – nawet jeżeli Lewandowski nie wygryzie go z meczowej jedenastki, będzie trzeba udowadniać swoją wyższość na każdym treningu! Van Persie boi się, że przestanie być bożyszczem kibiców swojego klubu, przecież wcześniej grał w Arsenalu i niełatwo było mu podbić serca kibiców z Manchesteru... W odcinku 1500 100 901 Lewandowski zostaje pikarzem Juventusu Turyn. To zawsze było marzeniem jego ojca! Dlatego Robert, gdyż ma bardzo dużo do powiedzenia – jest w końcu głównym i tytułowym bohaterem serialu – nie potwierdza i zaprzecza prasowym doniesieniom. Na swoim fejsbukowym profilu dementuje wszelkie pogłoski i zaprasza wszystkich na kolejny mecz BVB, pod postem pojawia się wiele ciekawych komentarzy wiernych kibiców talentu Roberta. W odcinku 1500 100 902 Robert Lewandowski dostaje czerwoną kartkę w meczu z HSV, ale... i tak wszyscy mówią jedynie o ewentualnym transferze do Bayernu, Barcelony czy innego Realu – jest to temat numer jeden dla niemieckich, polskich, angielskich, włoskich i peruwiańskich mediów. Nie zmienia tego hat-trick Reusa w spotkaniu z Eintrachtem czy nowonarodzony syn Shakiry i Gerarda Pique!

W kolejnym odcinku: Na skutek dziennikarskiej prowokacji Lewandowski podpisuje kontrakt z FC Antarktydą. Wystrzelono go tam z dortmundzkiej armaty. Zdiagnozowano u niego wypalenie zawodowe. Prawdopodobnie wypaliła go medialno-medialna gorączka ostatnich miesięcy. Wiadomości oczywiście nikt nie potwierdza, nikt im nie zaprzecza.

 

Temat transferu Roberta Lewandowskiego przypomina wyjątkowo długą i obszerną w swojej treści latynoamerykańską telenowelę. Każdy ma tu jakąś znaczącą rolę do odegrania, jakąś medialną intrygę do zainicjowania. Lecz z Lewandowskiego taka Natalia Oreiro, jak z niemieckich dziennikarzy argentyński koncern medialny. Piłkarscy kibice jakoś też nie przypominają fanów filmowych tasiemców... O co więc w tym wszystkim chodzi? Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi oczywiście o pieniądze! Zatem chciałoby się zakrzyknąć: „Robert Lewandowski po raz pierwszy, Robert Lewandowski po raz drugi... Robert Lewandowski po raz setny! Niesprzedane!”

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.