W niedzielę dnia 20.01.2013 w Sali Film/ Bühne odbyło się spotkanie autorskie Pani Magdaleny Zawadzkiej. Powodem spotkania było wydanie, autobiograficznej książki „Gustaw i ja”, w której wybitna polska aktorka, wdowa po legendarnym Gustawie Holoubku, opisuje ich wspólne życie.

Spotkaniu w całości prowadzonemu przez dyrektora artystycznego Andi-Pol-Art. Berlin (oficjalnego organizatora imprezy) Pana Andrzeja Pakułę, towarzyszył bogaty program artystyczny.

Rozmowę z Panią Magdaleną prowadziła Pani Hanna Grudzińska właścicielka wydawnictwa Marginesy a na widowni nie zabrakło gości specjalnych: konsula generalnego - Mariusza Skórko, konsula d/s Polonii Pana Marka Budka i proboszcza Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie ks. Marka Kędzierskiego.

Cały wieczór był pełen niespodzianek i okazał się wielkim sukcesem. Sala pękała w szwach. Znając upodobanie Pani Magdy do muzyki klasycznej, spotkanie rozpoczął mini koncert pary małżeńskiej, Marty i Bartka Mlejników, duetu Granduo, którzy udowodnili, że wiolonczela i kontrabas potrafią doskonale zastąpić kwartet smyczkowy w „humoresce” Dvořáka (i nie tylko!). Po takiej właśnie rozgrzewce na scenie, z tłumu gości, pojawiła się gwiazda wieczoru.

W czerwonej sukience i delikatnym makijażu Pani Magdalena prezentowała się znakomicie. Po tak wielu latach, już jako elegancka dojrzała kobieta, wciąż zachowała w sobie ten dziewczęcy czar, który nie pozwalał zapomnieć jej twarzy. „Gustaw i ja”, to historia o miłości bez skandali- zwyczajnej i niezwyczajnej, trwającej 40 lat.

Aktorka podkreślała, że lata spędzone z mężem były dla nich czasem szczęścia. Jako receptę na udany związek podaje dystans do siebie, poczucie humoru i nade wszystko zgodność charakterów. Podkreśliła, ze pisanie książki to była jej terapia po śmierci męża- sposób, aby sobie poradzić z jego odejściem. Jej opowieść o ich wspólnie spędzonych chwilach bogata była w przezabawne anegdoty, doprowadzające słuchaczy do łez. Niesłychane, że jest możliwe, żeby dwoje ludzi mogło być tak długo razem i cały czas, tak bardzo się kochało. Na krótko przed zakończeniem imprezy wystąpił członek zespołu Niebiesko-Czarni – Wojciech Korda. A później można się było spotkać oko w oko z autorką „Gustaw i ja”. Stojąc w kolejce i czekając na autograf postanowiłam, że zapytam się Pani Magdaleny, skąd wiedziała, że to właśnie Pan Gustaw był tym, z którym chce spędzić życie.

Pani Magdalena wpisując dedykacje w mojej świeżej, jeszcze pachnącej nowością książce powiedziała: „musi Pani zaufać intuicji, to się po prostu czuje… nie od razu, to nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale później, to się po prostu czuje. Musi Pani przeczytać moją książkę, zrozumie Pani…” Toteż właśnie Państwu polecam, szczególnie w te zimowe długie wieczory, których nas jeszcze trochę czeka.

Katarzyna Kozicka

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.