Przez dwa ostatnie weekendy sierpnia w restauracji „Gdańska” w Oberhausen posłuchać będzie można Sławomira Olszamowskiego w czterech różnych odsłonach. „Olszamowski Piano Festival”, to  cykl czterech koncertów prezentujących dorobek artystyczny tego mieszkającego w Kolonii znanego polskiego pianisty i kompozytora. W trakcie festiwalu Olszamowski wykona cztery różne programy muzyczne prezentując twórczość m.in. Chopina, Liszta, Beethovena, Rachmaninowa. Festiwal będzie prezentacja jego różnorodnego repertuaru, od klasycznych wykonań Chopina, przez popularne arie operowe z Zenonem Iwanem oraz rozrywkowe utwory z Krzysztofem „Ptakiem” Wroblem.

Sławomir Olszamowski urodził się we Wrocławiu, a obecnie mieszka w Kolonii. Studiował kompozycję pod kierunkiem m.in. Henryka Mikołaja Góreckiego w Akademii Muzycznej w Katowicach. Poza tym odbywał prywatne konsultacje u Witolda Lutowsławskiego.

Jest laureatem konkursów kompozytorskich: II nagrody za Muzykę koncertującą „Oczekiwanie” na Konkursie Młodych Kompozytorów w Warszawie oraz III nagrody za Bułgarską Fantazję na Konkursie Kompozytorskim „Perkussion in 7/8 2004” w Płowdiw w Bułgarii. Ponadto w 2003 roku film „Goldgarten” w reżyserii Saschy Bruhn z jego muzyką zdobył główną nagrodę na Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Berlinie.

Utwory Sławomira Olszamowskiego były wykonywane na wielu znaczących festiwalach muzyki współczesnej, m.in. podczas Warszawskie Jesieni, Śląskich Dni Muzyki Współczesnej, zaś jego cykl Łańcuch Przeciwieństw na orkiestrę kameralną, wykonywany był wielokrotnie przez Orkiestrę Muzyki Nowej.

Wiecej: https://www.polcafe.eu/pl/Olszamowski

Leonard Paszek

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.