Centrum Kompetencji i Koordynacji w Polsce (KoKoPol) serdecznie zaprasza na sympozjum Inicjatywy polskie w przygranicznych państwach federalnych: stan i perspektywy. Konferencja odbędzie się w dniach 22-23 czerwca 2022 r. w Międzynarodowym Centrum Spotkań St. Marienthal.

Zniesienie barier językowych jest ważnym elementem stopniowego rozwoju gospodarczego i międzykulturowego regionów przygranicznych, w większości wiejskich i słabych strukturalnie. Równość językowa stanowi jednocześnie ważny krok w kierunku wzajemnego szacunku, a tym samym przyczynia się do integracji europejskiej. Rozwój regionalny regionów przygranicznych oraz sąsiedzka polityka językowa są kontrolowane przez trzy różne kraje związkowe, z których każdy ma inne podejście, ale są one również przedmiotem konsultacji między dwustronnymi komisjami polsko-niemieckimi.

Aby wesprzeć kraje związkowe w ich wysiłkach na rzecz tworzenia sieci placówek nauczania języka polskiego, konferencja ma na celu zgromadzenie podmiotów zajmujących się kształceniem językowym w poszczególnych krajach związkowych i ich doświadczeń, przedstawienie modeli dobrych praktyk oraz stymulowanie wymiany.

Dwudniowa konferencja jest pomyślana jako konferencja robocza. Celem konferencji jest opracowanie streszczenia dotychczasowych zaleceń, strategii i stanowisk na temat języka polskiego jako języka sąsiedniego, aby wspólnie z osobami odpowiedzialnymi za badania, administrację i praktykę edukacyjną w trzech przygranicznych krajach związkowych podsumować dotychczasowe osiągnięcia i w ten sposób stworzyć podstawę do dalszej pracy.

Udział w konferencji, a także zakwaterowanie i wyżywienie są bezpłatne.

Zgłoszenie udziału w konferencji prosimy przesłać pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. najpóźniej do dnia 08.06.2022 r.

 

 

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.