Już 19 i 20 listopada w Kolonii odbędzie się 29 edycja Rock&Chanson Festiwalu „Kolonia-Wrocław-Paryż”, podczas którego wystąpii m.in. legenda polskiej sceny muzycznej – Maryla Rodowicz.

Organizowany prze polsko-niemieckie Towarzystwo Kulturlane „Polonica” e.V. festiwal, jest jedynym cyklicznym festiwalem w Niemczech,  na którym występują na jednej scenie młodzi artyści w ramach konkursu „Młode Talenty” oraz doświadczeni muzycy z Polski, Niemiec i Francji.

Dwudniową imprezę, która odbędzie się na terenie sali ratuszowej Köln-Porz, rozpocznie tradycyjnie i jak zawsze na bardzo wysokim poziomie artystycznym konkurs „Młodych Talentów”. Piątkową gwiazdą wieczoru będzie znany i lubiany zespół – Pectus.

W sobotę zaś na galowym koncercie zaśpiewa swoje największe przeboje, legenda polskiej sceny muzycznej – Maryla Rodowicz.  

Dodatkowym urozmaiceniem sobotniego koncertu będzie niewątpliwie występ niemieckiego piosenkarza Andreasa Langscha oraz recital znanego francuskiego chansonisty Marcela Adama.

Tegoroczny koncert pod patronatem Nadburmistrz Kolonii, Konsula Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Kolonii oraz Konsul Generalnej Francji w Düsseldorfie, będzie należeć do wyjątkowych, ponieważ odbywa się na tle 30-lecia „Traktatu między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy oraz „Trójkąta Weimarskiego”. 

Od początku każdy festiwal Polonici jest Symbolem dialogu sąsiedzkiego oraz kulturowego.

Bilety na ten wyjątkowy festiwal do nabycia już od 25 EUR na stronie internetowej www.polonicaev.de