W rezydencji przy Maria – Louisen Straße w miłej, radosnej atmosferze upłynęło polonijne spotkanie bożonarodzeniowe. Jak każdego roku, od wielu już lat Polonia śpiewała kolędy, dzieliła się opłatkiem, smakowała polskie wykwintne, tradycyjne potrawy wigilijne.


Proboszcz Misji Katolickiej ks. dr Jacek Bystroń mówił o miłości i zgodzie w rodzinach, o powadze i znaczeniu świąt Bożego Narodzenia, o ich szczególnej roli w życiu Polaków rozrzuconych po świecie.

 

Konsul Generalny Marian Cichosz wprowadził w nastrój nostalgii i zadumy pełną napięcia i optymistycznego przesłania „opowieścią wigilijną” , a także dwoma przejmującymi utworami poetyckimi swojego autorstwa.

 

Koncert kolęd w wykonaniu Anny i Tomasza Dolskich zainspirował do wspólnych śpiewów. Goście wzruszyli się, rozmarzyli, porozmawiali ze znajomymi i przyjaciółmi.

 

Chwalono gospodarzy: konsula Cichosza, jego małżonkę Ewę, konsula Marka Sorgowickiego i pracowników naszej placówki, którzy z wielką troską i serdecznością przygotowali to spotkanie.

 

Dla wszystkich były to piękne chwile, zapowiedź zbliżających się „Godów”, bo tak po staropolsku zwą się te urzekające święta. Oby spełniły się składane życzenia i na długo pozostała pamięć tego niezwykłego czwartkowego wieczoru z dnia 18 grudnia tego roku!

 

Tekst: Sława Ratajczak
Foto: Marzena Brandt

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.