Projekt angażujący uczniów starszych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum w cyfrową ochronę niemieckiego dziedzictwa kulturowego w Polsce i wykorzystujący serwis www.otwartezabytki.pl, który posłuży jako narzędzie do zbierania informacji o zabytkach architektury Opola.    

 

Efekty pilotażowej akcji edukacyjnej pozwolą na skalowanie projektu i dotrą do polskich i niemieckich środowisk edukacyjnych. Wszystkie materiały, które powstaną w ramach projektu (materiały dydaktyczne, opisy i fotografie zabytków) zostaną udostępnione na wolnej licencji Creative Commons, co umożliwi ich swobodne wykorzystanie.    

 

 

Na projekt złożą się następujące działania:  

- warsztaty połączone z grą miejską wokół niemieckich zabytków architektury na terenie Opola w sierpniu 2014 roku. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat niemieckiej architektury i jej wpływu na rozwój miasta i społeczności lokalnej, wykonają fotografie obiektów i podzielą się nimi z internautami na portalu Otwartych Zabytków. Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się legalnego korzystania z treści dostępnych w Sieci oraz zasad dzielenia się swoją twórczością na wolnych licencjach Creative Commons.

- opracowanie uniwersalnej instrukcji, umożliwiającej nauczycielom i animatorom kultury przeprowadzenie podobnych zajęć w ich miejscowości

- dostosowanie materiałów edukacyjnych do potrzeb niemieckiej młodzieży, przetłumaczenie na język niemiecki i rozesłanie do instytucji edukacyjnych w Niemczech.    

 

Organizatorzy zapraszają również dzieci i młodzież z Opola do udziału w warsztatach i grze miejskiej stworzonej w oparciu o wykorzystanie serwisu i aplikacji mobilnej Otwartych Zabytków (www.otwartezabytki.pl), które posłużą jako narzędzia do zbierania i uzupełniania informacji o zabytkach architektury Opola. Warsztaty odbędą się w trzy kolejne dni: 11, 12 i 13 sierpnia 2014 roku, w godz. 10:00-15:00. Zajęcia podzielone będą na 2 części. W części pierwszej odbędzie się gra miejska (w centrum Opola), w części drugiej – warsztaty w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu (ul. Minorytów 4).

 

Wszystkich zainteresowanych organizatorzy zapraszają do zgłaszania chęci udziału za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego (bit.ly/1mndZHQ) do 7 sierpnia 2014 r.    

 

Więcej informacji: http://blog.otwartezabytki.pl/podroz-do-przeszlosci-warsztaty-i-gra-miejska-w-opolu/    

 

Co: Otwarte Zabytki Polsko-Niemieckie

Gdzie: www.otwartezabytki.pl

Kiedy: od lipca 2014 r.

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.