W sztuce spełniają się marzenia, a wyobraźnia artysty potrafi zaprowadzić nas do miejsc najbardziej wyśnionych. 

 

Kris Rudolf, bo o nim będzie mowa, to wszechstronnie uzdolniony artysta, który urodził się w Warszawie, lecz szczególnym uczuciem darzy Berlin. Jak sam podkreśla, pokochał to miasto od pierwszego wejrzenia, a miało to miejsce ponad czterdzieści lat temu.

 

Berlin w twórczości Krisa Rudolfa często odgrywa główną rolę. Tak jest w scenariuszu filmowym jego autorstwa pt. “Mój Duch nad Berlinem”, gdzie wyobraźnia autora wykreowała jego ukochane miasto na stolicę Stanów Zjednoczonych Europy,  jak również w kolekcji fotogramów na płótnie zatytułowanej “From Berlin with Love” w całości poświęconej Berlinowi. Część tej berlińskiej kolekcji można teraz obejrzeć, a nawet kupić w Galerii Metropolen w Berlinie, gdzie prezentowana jest wraz z niektórymi pracami z poprzedniej jego wystawy poświęconej Warszawie. Całość pod wspólnym tytułem “Berlin - Warszawa, by Kris Rudolf” eksponowana będzie w Metropolen do końca lipca 2014 r.

 

Kolekcja fotogramów na płótnie pt. “Warszawa w Kolorach” cieszyła się w 2013 roku dużym powodzeniem w Polsce i była trzykrotnie eksponowana w różnych prestiżowych miejscach Warszawy. Patronat honorowy nad tą kolekcją objęła Izabella Cywińska, znana reżyser filmowa i teatralna.

 

Sztuka ma cieszyć oko, oddziaływać terapeutycznie, wzbogacać intelektualnie, poprawiać nastrój i samopoczucie ludzi będących w przestrzeni publicznej. Spoglądając na fascynujące obrazy Krisa doznaje sie różnego rodzaju pozytywnych emocji. Kris Rudolf „uwodzi” nas barwą, która pozwala poczuć się niczym w bajkowym świecie. Chciałoby sie rzec - niech ta chwila trwa i pozostanie długo w pamięci i wspomnieniach. Chcemy obcować z jego sztuka, jak to się mówi na co dzień, a nie tylko od święta.

 

 

 

Kris Rudolf wystawiał swe prace w galeriach Hamburga, Bremy i Warszawy, ale jak podkreśla, najbardziej lubi je eksponować w miejscach żywych, tzn. klubach, restauracjach i kawiarniach, czyli tam gdzie przychodzi wiele ludzi. De facto, to świetny pomysł, by miejsca publiczne otwarte były na sztukę i kulturę, szczególnie tak radosną, jak sztuka Krisa.

 

Krystyna Koziewicz

 

Wystawa: „Warszawa Berlin by Kris Rudolf” oglądać można do końca lipca 2014 roku w Cafe Metropolen, Westfälische Strasse 32, 10709 Berlin

 

www.kris-rudolf.eu

FB KrisRudolfGallery

www.cafe-metropolska.de

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.