W taki sposób można by zinterpretować występ jednej z kandydatek w programie „The Voice of Italy”, który jest nadawany na włoskim kanale telewizyjnym Rai2. Czerech jurorów odwróconych do sceny plecami wsłuchuje się w skupieniu w prezentowane utwory muzyczne przez poszczególnych kandydatów. Na scenie pojawia się 25-letnia Cristina Scuccia z utworem Alicii Keys „No One” i oczarowuje swoim głosem już każdego z arbitrów. Ci nie kryją swego zdumienia na widok śpiewającej i energicznie podskakującej na scenie… siostry zakonnej! Jurorzy walczą o kandydatkę, publiczność w studio szaleje z radości, a mediolańska urszulanka decyduje w końcu się na J-AXa.

 

Cristina Scuccia jest Sycylijką i służy w Klasztorze Urszulanek w Mediolanie. Od dzieciństwa marzyła o tym, by być piosenkarką. Stąd też jej odważny występ w „The Voice of Italy”. Na zadane pytanie przez jedną z jurorek: A co na to kościół? Cristina odpowiada, iż papież Franciszek wyraził zgodę.

 

 

Tego jeszcze nie było. Służebnica Boża w castingowym programie muzycznym! Jest to bez wątpienia niecodzienne wydarzenie i to nie tylko dla widzów lecz również dla Kościoła Katolickiego, który dotychczas nie był reprezentowany w tego rodzaju programach telewizyjnych. Jakie będą tego następstwa, zobaczymy już w następnych edycjach. Obecnie wideo z występem siostry Cristiny bije rekordy kliknięć na YouTubie.

 

 

Małgorzata Mieńko

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.