Buchnęła wiosna i wszystko odradza się zieloną nadzieją. W tym nastroju mam ogromny zaszczyt zaprosić Szanownych Państwa na wielkanocno – wiosenne spotkanie Artystów pt. „Wpisani w rzeżuchę”, które zaplanowaliśmy 25 kwietnia 2014 r. (piątek) o godz. 18:30 w restauracji „Gdańska” w Oberhausen.

 

Z iście wiosennym animuszem, a jednocześnie z refleksją nad cudem odrodzenia w program tego spotkania wpisali się już: cały zespół „Nomedia”, premierowo zespół „SMS” i Jennifer Wantulok, dr filozofii Marek Żmiejewski z refleksją wielkanocną i rozbudzone ze snu zimowego liczne grono Poetów polonijnych!

 

Program w imponującym tempie rozrasta się i dojrzewają pąki nowych zgłoszeń. Na uwagę niewątpliwie zasługuje odwaga dwóch słynnych fotografów polonijnych: Roberta Widery i Jurka Uske, którzy wezwani do pojedynku o najciekawsze „Ujęcie wiosny”, rękawicę podnieśli i broń wybrali! Oczywiście walka będzie na „obiektywy”! Szanowni Państwo, będziecie Państwo świadkami tej walki i arbitrami jednocześnie!

 

Ale i dla Was mam propozycję konkurencji! Hołdując tradycji wielkanocnej, zapraszam wszystkich Państwa do walki o palmę „Najpiękniejszej pisanki”! Już od teraz obmyślajcie, proszę, misterne wzory, motywy i kolory, w jakie ustroicie Wasze pisanki. Jury na pewno doceni Wasz artystyczny wysiłek!

 

W seledynie młodziutkiej trawy biegam i myję krajobrazy, żebyście Państwo mieli przyjemną podróż, spiesząc na nasze wielkanocno – wiosenne spotkanie i żebyście mogli razem z nami „Wpisać się w rzeżuchę”!

 

W imieniu wszystkich Artystów serdecznie zapraszam   

 

Joanna Duda – Murowski

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.