Przyciągnęły liczne grono Polaków i Niemców zaproszonych na wernisaż prac malarskich Anety Pahl do rezydencji Konsula Generalnego w Hamburgu 27 lutego tego roku. Jeszcze jedna z miłych imprez, które sprzyjają promowaniu polskich artystów i naszej sztuki.

 

Od lat rezydencja pełni rolę swoistej galerii, w której prezentują się zdolni plastycy i fotograficy. Często odbywają się tu także koncerty. To zawsze okazja do spotkań, wymiany zdań i opinii, do poznawania się i podejmowania wspólnych, polsko - niemieckich kulturalnych przedsięwzięć. Aneta Pahl przedstawiła prace ostatnich dziesięciu lat. Zadziwiła różnorodnością podejmowanych tematów, pokazała w jakim kierunku zmierza jej sztuka,  jakie dominują w jej zamyśle tematy. Ujawniła jak zdynamizował się świat jej przeżyć i w jaki sposób weszła w swoisty dialog wewnętrznych przeciwności, niepokojów, rozterek czy pragnień. Wyraziła fascynacje muzyką, okazała za pomocą kolorystyki stany uniesień, wzbogacenie, które trwa i tworzy duchowe przestrzenie.

 

O obrazach artystki, o ich walorach, technice wykonania i twórczych inspiracjach mówił interesująco dziennikarz, menadżer artystów Cetin Yaman. Wystawa wzbudziła zainteresowanie i autentyczny podziw. Obcowanie ze sztuką to przecież ucieczka od codzienności i prozy życia, to poszukiwanie harmonii i piękna, a przede wszystkim odkrywanie samego siebie. Dlatego zawsze wernisaże i wystawy mają w sobie elementy magii, która udziela się zebranym i wyzwala pozytywne, ujmujące i ciepłe relacje.

 

Niemały wpływ na nastrój tego wieczoru miał także koncert utalentowanej japońskiej pianistki, absolwentki konserwatoriów w Warszawie i Hamburgu - Mari Inoue. Jakże pięknie wykonała ona utwory Chopina, zwłaszcza Preludium e moll  op 28  nr 4 zabrzmiało wyjątkowo ciekawie.

 

I znowu przychodzi podziękować panu konsulowi Markowi Sorgowickiemu, który z wielkim zaangażowaniem realizuje i wspiera kulturalne projekty środowisk polonijnych i tym samym promuje nasze osiągnięcia i zasługi wśród Niemców. Właśnie oni, tak licznie przybyli na wernisaż, nie kryli zadowolenia i podziwu dla Polskiego Przedstawicielstwa i jego okazałej hamburskiej placówki przy Maria – Louisen Str.

 

Sława Ratajczak

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.