Super Talent 2013 i niesamowity głos Karoliny Pasierbskiej. 16 listopada 2013 roku w programie Das Supertalent 2013 z utworem "At Last" Etty James mieliśmy przyjemność obejrzeć naszą kolejną polską gwiazdę. 32-letnia Karolina, kochająca standardy jazzowe i jazz, oczarowała wszystkich.

 

Z pozoru delikatna i nieśmiała młoda Polka, jej głos ma bardzo szczególną barwę , który ma wysoką wartość. „4 x na TAK „ To wielki zaszczyt być tak docenioną! W tym roku do udziału zgłosiło się ponad 40 tysięcy talentów, Karolina zakwalikowała się do programu telewizyjnego w Niemczech. Wielkie gratulacje!

 

Jolanta Popiołek: Skąd pochodzisz?

Karolina Pasierbska: Z Polski. Urodziłam i wychowałam się w Trzebnicy, małe urocze miasteczko na Dolnym Śląsku. Od 16-tego roku życia mieszkałam we Wrocławiu, gdzie kontynuowałam naukę i skończyłam studia. Moje pochodzenie jest zatem mocno związane z obydwoma tymi miastami.

 

 

Kiedy po raz pierwszy zetknęłaś się z muzyką, kiedy zaczęłaś śpiewać?

Miałam 3, może 4 lata. Moja babcia, z krwi góralka, śpiewała mi zawsze mnóstwo piosenek, a ja szybko zaczęłam je powtarzać. To ona "odkryła" mój wokalny talent. Ale zanim zaczęłam go tak naprawdę rozwijać, uczęszczałam na lekcje tańca towarzyskiego, a później rozpoczęłam naukę gry na fortepianie w szkole muzycznej we Wrocławiu. Na profesjonalną naukę śpiewu zdecydowałam się dopiero w wieku 17 lat.

 

Czy pochodzisz z rodziny muzyków?

Nie. Rodzice nie mają nic wspólnego z muzyką. Jedynym "profesjonalistą" w tej branży w rodzinie jest mój dziadek - do dziś gra na harmonii, a ma 83 lata!

 

Może opowiesz nam coś o swoich osiągnięciach muzycznych w Polsce

W Polsce zdobyłam głównie wykształcenie muzyczne, a zaraz po studiach wyjechałam do Niemiec, gdzie zaczęłam kolejne studia wokalne w Hannoverze i prace w Teatrze Muzycznym w Bremerhaven.

Ale jako nastolatka wzięłam udział w kilku konkursach wokalnych w Polsce, np.:

- "Konkurs Piosenki Angielskiej" we Wrocławiu - 1 nagroda

- Konkurs Piosenki "Przekręt" we Wrocławiu - 2 nagroda

- "Szansa na Sukces" - konkurs wokalny w TVP2, gdzie zdobyłam wyróżnienie w odcinku z Edytą Górniak.

 

Jak trafiłaś do Das Supertalent?

Zameldowałam się online i wzięłam udział w jednym z precastingów. Spodobałam się, dlatego zostałam zaproszona na kolejny casting. I tak doszłam do etapu telewizyjnego, który mieli Państwo okazję zobaczyć 16-go listopada.

 

Słuchając Twojego głosu ciarki przechodzą po całym ciele, jak długo śpiewasz, od czego zaczęła się Twoja przygoda z muzyką?

Dziekuję! To wspaniale wiedzieć, że moja muzyka, moje wykonanie, mój głos kogoś wzrusza i porusza! I o to w tym tak naprawdę chodzi. Jak już wspomniałam, zaczęłam śpiewac bardzo wcześnie, ale prawdziwa przygoda z muzyką rozpoczęła się dla mnie w wieku 10 lat, kiedy to zaczęłam chodzić na lekcje grania na fortepianie. Najpierw ognisko muzyczne w Trzebnicy, potem szkoła muzyczna I-go stopnia we Wrocławiu, poźniej II-go stopnia, w końcu studia… Wiele lat ciężkej pracy i setki godzin ćwiczeń. Muzyka towarzyszyła mi więc od zawsze i mam nadzieję, że tak nadal pozostanie!

 

To dopiero początek w Das Supertalent, a Ty już masz wszystkich po swojej stronie

Wspaniałe uczucie mieć takie wsparcie. Oczywiście miałam nadzieję, że wzbudzę swoim występem zainteresowanie, ale nie spodziewałam się tak fantastycznego, natychmiastowego odzewu i to w kraju, który przecież nie jest moją ojczyzną. Dlatego tym bardziej się cieszę i dziekuję wszystkim serdecznie za trzymane za mnie kciuki!

 

Może opowiesz nam o swojej pasji, stylu.

Chodzi o śpiew? Tak? Śpiewam różne style. Jest to nie lada wyzwanie, bo każdy z nich rządzi się własnymi prawami i zasadami. Opanowanie sztuki wokalnej jest wieloletnim procesem, ale na początku trzeba przede wszystkim poznać podstawowe sprawy techniczne. Ja zacząłam to robić w kierunku klasycznym. Odkryłam swoją skalę, barwę, możliwości, można powiedzieć - zdobyłam kontrolę nad swoim głosem. Ale ponieważ od zawsze fascynowały mnie różne style muzyczne, rozwijałam się też później i w innych kierunkach: musical, pop, jazz, soul. Są tacy co powiedzą - lepiej jest się skupić na jednym i starać się to robić jak najlepiej, ale z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że otwieranie się i próbowanie rzeczy nowych jeszcze bardziej nas rozwija i poszerza naszą wiedzę i horyzonty! Ucząc moich studentów staram się im pokazać sztukę wokalną z różnej strony, ale to do nich ostatecznie należy wybór. Styl, który mnie chyba najlepiej opisuje to coś pomiędzy klasyką i pop - tzw Crossover, ale i Jazz. Chciałabym w przyszłości nagrać płytę w tych kierunkach.

 

Jak zareagowali fani po Twoim występie w Super Talent? Jakie wrażenie wywarło to na Tobie?

Wspaniałe! Powiem szczerze, że nie spodziewałam się takiej natychmiastowej wręcz reakcji na mój występ - już w trakcie trwania programu na mojej fanpage na facebook'u niemalże sekunda po sekundzie przybywało coraz to więcej fanów i cała masa wiadomości ze słowami podzięki, komplementami i różnymi propozycjami. WOW! Czegoś takiego jeszcze nigdy wcześniej nie przeżyłam. Jakie wrażenie?? SUPER wrażenie!! Hahaha... (śmiech) Dla artysty nie ma nic piękniejszego jak szczery i serdeczny odbiór publiki, w końcu istniejemy dzięki Wam! Dziekuję!

 

Ciekawi jesteśmy co robisz na co dzień, czym się zajmujesz, czy muzyka jest Twoją jedyną pasją?

Od palców stóp po czubek głowy - Muzyka. Śpiew to oczywiście moja największa pasja, ale odkryłam, że równie wielce "kręci" mnie jego nauka. Bardzo się cieszę, kiedy mogę komukolwiek pomóc w tej kwestii, praca nad głosem jest bardzo interesująca i rozwijająca, nie tylko w kwestii muzycznej, ale i psychologicznej. Każdy z nas ma jakieś blokady, traumy - odnajdując radość w śpiewaniu, w uwolnieniu głosu, uczymy się często te blokady pokonywać. Taniec - kiedyś miałam okazję szkolić się na zawodową tancerkę, ale musiałam wybrać - albo kontynuacja zajęć albo szkoła muzyczna i fortepian... Już Państwo zapewne się domyślają, jaką decyzję wtedy podjęłam, ale przyznam, że do dziś bardzo chętnie tańczę (śmiech). Podróże – Uwielbiam! Nowe miejsca, nowi ludzie, nowe kultury. Jestem ciekawa świata!

 

Pasje z dzieciństwa?

W dzieciństwie miałam jeszcze jedną pasję - Manga. Rysowałam i rysowałam, bez końca, zwłaszcza na lekcjach. Później, z braku czasu przestałam się tym zajmować, ale czasem zdarzy mi się jeszcze złapac za ołówek i coś naszkicować (śmiech...).

 

Plany na przyszłość? 

Są. Przez ostatnie miesiące pracowałam nad pewnym projektem, którego realizacja zaplanowana jest na przyszły rok, także proszę trzymać kciuki, aby wszystko powiodło się jak najlepiej! Wezmę również udział, już po raz trzeci, w musicalu "Sissi - Liebe, Macht und Leidenschaft", gdzie mam zaszczyt grać główną rolę, Sissi. Zapraszam serdecznie w marcu na przedstawienie w CCH w Hamburgu!

 

Dziękujemy Ci za miłą rozmowę i życzymy spełnienia wszystkich marzeń. 

Również serdecznie dzękuję!

 

Z Karoliną Pasierbską po występie w Super Talent rozmawiała Jolanta Popiołek

 

Zdjęcie: RTL / Stefan Gregorowius

 

źródło: www.rynek.de

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.