Festiwal muzyczny Polregionale 2012 zbliża się coraz większymi krokami! W tym roku zagramy dla Was w Würselen, w amfiteatrze Burg Wilhelmstein już 8 września. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych kulturą polską! Przygotowaliśmy dla Was niemałe atrakcje!

Festiwal Polregionale zapoczatkowany w 2007 roku był organizowany zawsze w wyjątkowej i niepowtarzalnej scenerii np. zamku, wzgórza, trzech granic, co przyciągnęło rzesze fanów polskiej kultury i muzyki. Tegoroczny Festiwal Muzyki Polskiej odbędzie się w Würselen, koło Aachen. Malownicza okolica i przepiękny amfiteatr swym wdziękiem przyciągają zawsze w sezonie letnim tłumy widzów oraz turystów. Amfiteatr w Würselen usytuowany jest w miejscu, gdzie każdy może również pospacerować wśród licznych drzew i krzewów. Pozwala to na oderwanie się od rzeczywistości i radosną zabawę

Nowym punktem Festiwalu jest Konkurs dla Młodych Talentów. Zaraz po nim, już od godziny 17. 00 wystąpią utalentowani muzycy z Nadrenii Północnej-Westfalii. Jola Wolters to popularna chansonistka, która występuje ze swoim zespołem a ich muzyka oscyluje wokól rocka i soula. Po Joli Wolters i jej zespole wystąpi Benrose. Siła tego duetu leży w poruszajacym serce śpiewie Róży Frackiewicz oraz delikatności grania na klarnecie i saksofonie Benedykta Frackiewicza. Następnie usłyszymy „Margaux und die Banditen”, czyli polsko-niemiecką grupę, której muzykę charakteryzuje wszechstronność i różnorodność, a Margaux zana jest szerokiej publicznosci NRW ze swoich licznych teatralno-muzycznych spektakli. Będzie to okazja do spotkania z muzykami, którzy popularni są zwłaszcza w regionie Euregio i NRW. Potem będziemy mieli okazję usłyszeć przedstawicieli jazzu. Quartet Cezariusza Gadziny to grupa z Brukseli, której liderem jest popularny polski saksofonista. Następnym gościem Polregionale jest utalentowana jazzowa grupa "The Blair Witch Project" z Janem Błędowskim i Arkiem Bleszynskim.

Gwiazdą tegorocznego Polregionale będzie Justyna Steczkowska, jedna z najbardziej popularnych piosenkarek polskich, której głównym atutem jest niepowtarzalna barwa głosu i charyzmatyczna osobowość.

Tegoroczne Polregionale będzie wspaniałym widowiskiem! Bajkowa sceneria, piękna muzyka, niepowtarzalny klimat. Zapraszamy wszystkich do amfiteatru Burg Wilhelmstein 8 września już od godziny 15.00 !

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.