Pasja oraz zamiłowanie do muzyki kameralnej są podstawą naszej intensywnej wspólnej pracy w kwartecie smyczkowym Heinersdorfer Streichquartett. Nazwa kwartetu nawiązuje do części dzielnicy Berlina-Pankow o tejże właśnie nazwie, a tam nasz kwartet rozpoczął swe działanie. Doświadczenia trzech pokoleń oraz polskie, ukraińskie i niemieckie korzenie zawodowych muzyków wbogacają naszą pracę. Nasz obecny program obejmuje mistrzowskie fugi J.S.Bacha oraz jedne z piękniejszych dzieł wiedeńskich Klasyków Mozarta i Beethovena.

Julita Forck - skrzypce I
urodziła się we Wrocławiu, studiowała w Warszawie, Wiedniu i Berlinie. Szczególne upodobanie znalazła w muzyce kameralnej i jej różnych formacjach zespołowych. Jest członkiem Kammerakademie w Poczdamie, występuje gościnnie w Freiburger Barockorchester oraz Akademie für Alte Musik Berlin.

Maria Kapshuchenko - skrzypce II
urodziła się w Kijowie (Ukraina), gdzie otrzymała wykształcenie muzyczne. Od chwili ukończenia studiów w Niemczech występuje jako muzyk kameralny i orkiestrowy. Jest pedagogiem z zamiłowania.

Heike Finsterbusch – altówka
Studiowała w Berlinie. Kariera muzyczna zawiodła ją na wiele lat do Weimaru, gdzie pracowała jako skrzypaczka w Staatskapelle. Od wielu lat mieszka i pracuje w Berlinie jako pedagog oraz muzyk kameralny i orkiestrowy.

Eberhard Felber – wolonczela
Ukończył studia muzyczne w Dreźnie. Przez ponad 40 lat był członkiem Konzerthausorchester w Berlinie. Dysponuje niezwykle bogatym doświadczeniem zebranym w wielu zespołach kameralnych.

Termin:           12.03.2015, godz. 19:15
Miejsce:           Stadtteilzentrum Pankow, Schönholzer Str. 10, 13187 Berlin

Wstęp wolny, dobrowolny „grosik” mile widziany.
Prosimy o zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Tel.: 016099680059

Serdecznie zapraszamy!
www.sprachcafe-polnisch.jimdo.com

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.